Skocz do zawartości

X-Motos XB 31 250 - zaślepka kanału olejowego głowicy?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam u siebie na warsztacie crossa chińskiej produkcji X-Motos XB 31 z silnikiem 169FMM o pojemności skokowej 250 ccm, na łańcuchu rozrządu. Do motocykla, czy tego silnika ciężko o jakąkolwiek serwisówkę i jestem zmuszony prosić Was o pomoc. Zdemontowałem pokrywę głowicy, a następnie odkryłem gumową zaślepkę w głowicy. Zaślepka znajduje się w odchodzącym od głównego drugim kanale olejowym. Moje pytanie brzmi - czy ta zaślepka powinna się tam znajdować, czy jest to zaślepka producenta do czasu montażu? Jeżeli jest potrzebna to jakie może być jej zadanie? Nie utrudnia przepływu oleju do wałka krzywkowego?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Pozdrawiam,

 

LuK444Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny kanał olejowy jest otworem dla szpilki cylindra i głowicy. Przy karterze dzięki odpowiedniej uszczelce olej przechodzi do otworu szpilki i jest wypychany na górę.

Znalazłem serwisówkę do podobnego silnika produkcji Hondy - dokładnie jest to Honda XR 200. Na załączonych schematach również widać ten element, opisany jako "oil seal rubber". Udało mi się go znaleźć używając numeru "Honda 12271383000". 

Wniosek z tego taki, że zapewne ten element musi tam być zamontowany. Ciężko jedynie ustalić po co on tam jest, skoro płaszczyzna pokrywy głowicy według serwisówki i tak musi zostać uszczelniona silikonem, bo producent nie przewiduje tam oryginalnej uszczelki.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

5.jpg

Pozdrawiam,

 

LuK444Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...