Skocz do zawartości

Dopasowanie wału do skutera


Noobek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam jestem w posiadaniu skuterka peugeot sv80. Zatarł mi się i wymieniałem tłok i cylinder ale po wymianie prawie w cale nie pali jedynie z wiertarki da się go odpalić ale jak odpali dostaje pełnych obrotów. (kompresja bez sprawdzania wydaje się bardzo dobra) Mam pytanie czy podczas zatarcia mógł skrzywić się wał? Dodam, że w pewnym momencie szarpnął ostro tak jak by zablokował się tłok. 

O części bardzo ciężko do niego więc chcę dobrać zamiennik wału i nie wiem jak, słyszałem, że trzeba mierzyć karter ale nie wiem o co chodzi dokładnie jestem. 

PS podczas składania okazało się, że łożysko sworznia nie chciało wejść do tłoka więc w akcji desperacji i poddania się  zeszlifowałem tłok od środka nie wiem czy dobrze zrobiłem trochę się tego wstydzę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy w poczatkach swojej motocyklowej przygody ma cos glupiego na sumieniu, czego jestem najlepszym przykladem. 🙂 Jednak w tej sytuacji musisz podac wiecej szczegolow - co dokladnie nie chcialo wejsc gdzie bo zadne lozysko do tloka nie wchodzi. Do tloka wchodzi sworzen, ktory z kolei jest lozyskowany w glowce korbowodu lozyskiem tocznym lub slizgowym ( tulejka z brazu ). Z twego opisu wynika ze to glowka korbowodu z lozyskiem nie chciala wejsc w miejsce ktore w tloku jest na nia przeznaczone, nieprawdaz?

Jezeli tak jest i podpilowales od czola wystepy tloka w ktore wchodzi glowka korbowodu to nie masz sie czego wstydzic, wstydzic sie powinien producent tloka, ktory zrobil tlok nie pasujacy do korby. Pytanie tylko jak to wszystko skladales i sprawdzales po skladaniu, bo tu mozna zrobic o najmniej kilka bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...