Skocz do zawartości

SV650S 2005r - przepala się bezpiecznik 30A przy instalacji lampy


mchomsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum 🙂

Przechodząc do tematu, dziś postanowiłem w swojej Suzuki SV650S z 2005 zamontować nową lampę, Highway Hawk Cyclops z soczewką i ledowym ringiem, który robi za światło pozycyjne. Gdy podpiąłem wszystkie przewody, wywaliło mi główny bezpiecznik 30A pod siedzeniem. Lampa ogólnie posiada kostkę z 3 pinami + 1 brązowy przewód odpowiadający za światła pozycyjne LED. Okazało się, że problem występuje tylko wtedy, gdy podłączam kabel od ledów. Póki co ten kabel jak widać na zdjęciu mam odłączony i działają tylko światła mijania i drogowe. Na zdjęciach widać właśnie tą okrągłą wtyczkę, w którą wpinam brązowy kabel i za każdym razem strzał i po bezpieczniku. Dodam, że akumulator mam nowy, wczoraj założony i do pełna naładowany, jeśli ma to znaczenie. 

20200603_174130.jpg

20200603_174225.jpg

20200603_174106.jpg

Edytowane przez mchomsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz inną zwykłą żarówkę i zobacz czy wywala ten bezpiecznik. Jeśli nie to już wiesz jaka jest przyczyna....tego cyclopsa możesz sobie na śmietnik wyrzucić,bo robi zwarcie i pewnie błąd jest w środku tej żarówki. Gdy okaże się,ze wywala na jednej i drugiej, to masz zwarcie w instalacji i plus idzie gdzieś na masę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po problemie 🙂 Wystarczyło całkowicie uciąć wtyczkę kabla, który jest na zdjęciu, bo to ona powodowała zwarcie. Jak widać, łączy ona kabel brązowy, czyli ten odpowiedzialny za moje ledy i czarno-biały, który był zbędny.  Użyłem konektora zaciskowego, koszulkę termokurczliwą i wszystko hasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...