Skocz do zawartości

skrzynia biegów od starego motocykla tylko jakiego???


Zundapp1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdę powiedziawszy to pierwszy raz w życiu widzę taką skrzynię biegów, a już na pewno nie widziałem takiej w motocyklu. Moim zdaniem raczej nie jest to część motocyklowa. Z wyglądu widać, że to podzespół do jakiegoś większego pojazdu np. ciągnika, drezyny lub trójkołowca. Składa się ze skrzyni biegów o budowie wywodzącej się z Harley'a WL (korpus, mechanizm zmiany biegów z charakterystycznym bębenkiem i jego pokrywką ale z większym, innej budowy wlewem oleju) do której dokręcono flanszę do połączenia z silnikiem a na wyjściu dodatkowy reduktor/przekładnię z mechanizmem rozruchowym i wyjściem na wał. Stawiam na jakiś sprzęt wojskowy z II wojny. W literaturze znalazłem, że silników HD (zapewne i innych części) używano do pojazdów wojskowych konstruowanych w Kanadzie (Canadian scout car). Jednak te, które znam to konstrukcje oparte na silnikach ciężarówek i wątpliwe, by adaptowano do nich jednostki czy podzespoły motocyklowe.

Może na korpusach, korkach albo wewnątrz są jakieś oznaczenia producentów?  Przydały by się też wyraźniejsze fotki i kontekst znaleziska (krajowe, zagraniczne, gdzie itp.).

Mogę zadać takie pytanie na forum Odkrywców. Może tam znajdzie się jakiś znawca sprzętu wojskowego.Tak czy inaczej gratuluję znaleziska, chociaż z ustaleniem od czego to jest będzie dosyć trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...