Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem rozrządu FZ1


boleqba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Po regulacji zaworów w swoim FZ1 2008 (silnik ten sam co R1 RN12) doszedłem do kroku gdzie ustawiam rozrząd i skręcam wałki. Wszystko generalnie jest okay.

Wałki ustawione idealnie na znakach: 

(Ssący): 2138620800_1567453857_thumb.jpg 

(Wydechowy) 1860912600_1567453896_thumb.jpg 

Wał również 4070443500_1567453979_thumb.jpg 

Był trochę luz na łańcuszku pomiędzy wałkami, no ale jakbym chciał naprężyć łańcuszek to musiałbym przekręcić którymś wałkiem a to bez sensu.
Pokręciłem kilka razy wałem i znaki się zgadzały ale... w pewnym miejscu łańcuszek robił się bardzo luźny. Rozkręcałem i skręcałem wszystko kilkukrotnie z takim samym skutkiem.
Pokusiłem się nawet żeby w tym miejscu gdzie łańcuch jest taki luźny, ściągnąć koło zębate z wałka ssącego (przy wykręconym napinaczu), naciągnąć łańcuch i założyć koło z powrotem. Po tym zabiegu łańcuch robił się luźny w innym miejscu.

Tutaj fotografia o jakim poziomie luzu jest mowa:
1384466100_1567454578_thumb.jpg

Nie mam już siły do tego, serwisówka Yamahy mnie już irytuje, nie ma tam konkretów. 
Generalnie przez demontażem wałków takiego problemu nie było, ale mam pewne podejrzenia że wałek ssący mógł nie do końca być dobrze ustawiony na znakach bo jak sprawdzam na zdjęciach przed demontażem to wałki są delikatnie pod innym kątem (niestety nie zrobiłem zdjęcia od góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się, struny nigdy nie będzie a silnik gdy się kręci wszystko naciągnie jak trzeba bo lata w jednym kierunku. Jeśli łańcuszek w limitach serwisowych to składaj na znaki i zapomnij. W deklu nie ma ślizgu dla tego odcinka łańcuszka?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...