Jump to content

Recommended Posts

Witam. Mam problem z pospawaniem pęknięcia tłumika sportowego firmy art. Jest wykonany z bardzo chudej stali (wygląda na stal nierdzewną ). Postanowiłem nałożyć łatkę z stali nierdzewnej i obspawać metodą tig w oslonie argonu, próbowałem tez spawac migomatem. Problem polega na tym, że gdy spaw zaczyna stygnąć to następuje pęknięcie.

Żyletki nie pospawasz. Trudno coś doradzić w kwestii spawania gównolitu ale nie lepiej zainwestować w zdrowszy i lepszy tłumik?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Posted (edited)

Pospawasz pospawasz ale musi to spawac ogarniety spawacz.. titanium tysz pospawasz..

migiem nawet nie próbuj 

Edited by Croowab

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Założony mam już oryginał, a ten chciałem połatać i moze bym go sprzedał miał fajny glośny i basowy dźwiek. Spawał to człowiek z doświadczeniem co zajmuje sie. Spawaniem nierdzewki. Dziwił sie co to moze być za stop ,ze tak sie zachowuje i pęka na granicy spawu.

Tu są zdjęcia 

9f672b5403a5.jpg

4bdbd87608e1.jpg

5401908ef85e.jpg

Znajomy zalatwial tego fachowca i faktycznie nie najlepiej to wyglada. Moje próby bez doswiadczenia migomatem lepiej wygladały, ale fakt faktem dlaczego ten spawa pęka tak samo było po migomacie, slychac tylko takie trzaskanie i jest peknięcie. 

Bo za duży amperaż do tego wygląda , że zamiast inox dawał styalowy topnik i to bez gazu.

Omijaj tego "fachowca" na 4 kilometry.

Wytnij otwót i ta blaszka powinna ładnie się w ten otwór wpasować. ładnie opspawane to wystarczy mały szlif i polerka i nie widać że coś było robione.

NIe mam zdjęcia, kiedyś robiłem to w wydechu po szlifie. PO polerce tylko światło się załamywało.

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Czyli jest szansa na uratowanie tego wydechu. Dzięki za zainteresowanie się tematem, popytam poszukam kogoś bardziej ogarniętego w temacie. 

Poszukaj kogoś z TIG-em lub luto-spawarką i ogarnie ci bez problemu ,bo faktycznie te ,,pikle'' na zdjęciu wyglądają jak bez gazu spawane .

Lub zapytaj edka od wydechów

Niestety miał byc to człowiek z doświadczeniem, jeśli nie uda mi się znaleźć kogoś w swojej okolicy, odezwę się do edka dzięki za namiar .