Skocz do zawartości

Jakie enduro kupić?


Gość Michał VX800
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda, prawda w motocyklach Honda XL 600 R olej wymienia sie co 3000km podczas jazdy normalnej ,

jeśli orasz moto w ostrych piachach dystans ten maleje o połowe :) (DANE SERWISOWE)

Podobno występowały w nich również problemy z rozrządem, mnie takowy właśnie dopadł :ehz:

Ogulnie motorek sprawuje sie znakomicie, nie ma problemów z odpalaniem pomimo że posiada tylko kickstarter.

Jeździ się nim całkiem przyjemnie tylko przy maksymalnych prędkościach ma skłonności do wężykowania, ale nie został zbudowany do ulicznych sprintów :banghead:

Co do ładowności solidnie zamontowany stelaż pomoże doczepić kufry lub sakwy. :)

Musisz pomyśleć o oponach, znakomicie sprawdzająca sie w terenie kostka jest głośna na asfalcie i szybko się ściera. :?

Oponka szosowa natomiast kiepsko będzie dawać sobie rade w cięższym terenie, najlepsza dla ciebie będzie chyba szosowo/terenowa tzw.(uniwersalna) :|

Nie wydawaj całej kasy na moto, nie zapomnij zaopatrzyć sie w odpowiednie buty crossowe :buttrock:

Jeżdząc w terenie możesz napotkać na swojej drodze wystający z ziemi korzeń czy kamień może on ostro przetrącić ci golenie (super ból) nie sprawdzaj na sobie :eek2:

Kask z daszkiem i gogle = super wygląd :buttrock:

Podobno TT600 to spoko sprzęcik, mój znajomy posiadał takowy ale niedał pojeździć :buttrock:

Pozdro i życze udanego wyboru :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki KML.

Ciesze sie że udzieliłeś i tych info. Daje to do myślenia.

Mam teraz prośbę do wszystkich co sie na to natkną:

Czy za ok. 10tyś zl da się kupić Yamahe TT600 z elektrycznym rozrusznikiem w niezłym stanie?

Jeśli tak to jakie roczniki i jakie dokładniejsze nazwy modelu TT.

Pomóżcie prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moj typ na twoje zastosowania to zdecydowanie Dominator czyli NX650.

dlaczego ?

poniewaz: swietnie sprawdza sie jako motocykl w miescie, na trasie, mozna do niego dokupic kufry, ma niezniszczalny silnik ktory jest w niezmienionym stanie montowany w modelach w 2005 roku od roku 1989

analogiczne silniki w Suzuki DR650 sypia sie niemilosiernie (tak przynajmniej wynika z moich doswiadczen)

pozatym Dominator choc do najlzejszych nie nalezy (czasem jest to zaleta) calkiem niezle daje sobie rade w terenie. Podpowiem Ci ze ja jezdzilem ponad 120 km/h po dzikiej plazy miedzy Swinoujsciem a Miedzyzdrojami. Wjezdzalem Dominatorem na tor czolgowy i skakalem po hopach. Dwa razy tylko lezalem jak mi sie cofnal na szczycie bardzo stromego wzniesienia. Raz na blocie a raz na piachu ale to dlatego ze sie nie napedzilem no i moze umiejetnosci troche zabraklo (nie dociazylem tylu).

Generalnie do tego typu motocykli musisz miec odpowiedni wzrost. Jesli jestes niski to szukaj maszyny z mozliwoscia obnizenia siodelka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty.

Sprawa staje się coraz bardziej realna bo VX sprzedany i mam w sakiewce 10tyś zl na inne moto.

Nie wiem co z tym dominatorem bo mnie straszą wymianą oleju co 3000km... czy to prawda?

 

kompletna bzdura,

to taka konstrukcja silnika ze nawet jak nie bedzie oleju to nie powinno sie mu szczegolnie nic stac gdyz w tym silniku nie ma zadnych panewek a tylko lozyska

olej sie zuzywa jak w tego typu silnika 0,3 litra na 1000km i to trzeba dolewac

tak pozatym to silnik ten jak juz wspominalem jest bez wiekszych zmian z powodzeniem produkowany od kilkunastu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...