Skocz do zawartości

Yamaha R1 RN19 - problem ze skrzynią biegów


blaku636
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę tu z problemem w mojej RN19

Wczoraj zaliczylem ostra jazde i dzis pojawil sie problem ze skrzynią biegow.

Poczatkowo nie moglem wbic 1 dojezdzajac do skrzyzowania, pozniej redukcja kazdego z biegow stala sie prawie niemozliwa, a biegi w gore wchodzily z wielkim bolem. Finalnie po zatrzymaniu, reka udalo mi sie wbic 2 i tak wrocic do domu. Jak widac na filmiku wystajacy trzpien z silnika ma totalny luz ktos moze wie jak sie nazywa i gdzie szukac problemu. Generalnie na filmiku wyglada to jeszcze dobrze podczas jazdy staje sie prawie nie mozliwym zmiana biegu. Z gory dzieki za pomoc

 

https://www.youtube.com/watch?v=svkxENavxPU

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to dla mnie na peknieta sprezyne w mechanizmie zmiany biegow.

Jak sie do tego dostac w R1 nie mam pojecia, na pewno trzeba zdjac boczna pokrywke przy wejsciu trzpienia na ktorym mocowana jest dzwignia przy silniku.

Co to znaczy "zaliczylem ostra jazde "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagnalem to cale. sprezynka widoczna na filmie ktora powinna blokowac sie na tym srebrnym trzpieniu pekla mi w rekach. zamowilem juz nowe w aso zobaczymy co bedzie sie dzialo

 

 

Witam, problem z wybierakiem rozwiazany faktycznie wystarczylo zalozyc nowa sprezynke i znow biegi zaczely wchodzic jak trzeba :) Z tym, ze przy skladaniu pojawil sie kolejny problem z ktorym nie moge sobie poradzic. Kosz sprzeglowy zlozylem dokladnie tak jak rozlozylem, wszystko w tej samej kolejnosci zgodnie z serwisowka. Po zalaniu silnika olejem i pierwszym odpaleniu z pokrywy sprzegla wydobywa sie gigantyczny halas jak na zalaczonym video. Caly dzien z tym walczylem rozkladalem 3 razy kosz sprzeglowy i efekt ten sam. Problem znika dopiero po zdjeciu pokrywy sprzegla. Zna moze ktos jakiegos magika z okolic gdanska z wiedza lub sam wie co jest grane ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=edPH35Ui1j4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, problem z wybierakiem rozwiazany faktycznie wystarczylo zalozyc nowa sprezynke i znow biegi zaczely wchodzic jak trzeba :) Z tym, ze przy skladaniu pojawil sie kolejny problem z ktorym nie moge sobie poradzic. Kosz sprzeglowy zlozylem dokladnie tak jak rozlozylem, wszystko w tej samej kolejnosci zgodnie z serwisowka. Po zalaniu silnika olejem i pierwszym odpaleniu z pokrywy sprzegla wydobywa sie gigantyczny halas jak na zalaczonym video. Caly dzien z tym walczylem rozkladalem 3 razy kosz sprzeglowy i efekt ten sam. Problem znika dopiero po zdjeciu pokrywy sprzegla. Zna moze ktos jakiegos magika z okolic gdanska z wiedza lub sam wie co jest grane ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=edPH35Ui1j4

 

A na pokrywie sprzegla nie ma sladow obcierania?

Jezeli sa powinny tez byc odpowiadajace im na samym sprzegle.

Jezeli tak jest to znaczy ze nieprawidlowo zlozyles sprzeglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...