Skocz do zawartości

Problemy z temperaturą - cbr f4


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od czasu do czasu wariuje mi temperatura w cbr, opiszę sytuację z dziś. Jadę trasę około 130 km, prędkość koło 130km/h,zadnych przerw, temperatura cały czas w okolicach połowy skali. Wjeżdżam do miejscowości, ruch jest spory więc jadę sobie koło 40km/h,temperatura rośnie. Po około 5 minutach jest już tuż przed czerwonym polem. Dalej nie chce ryzykować, kierunek, hebel i zjeżdżam na pobocze. I teraz najdziwniejsze - podczas zatrzymywania się widzę, że w ciągu 2 sekund temperatura spada spod czerwonej kreski do około 2/3 skali. Ruszam po kilku sekundach, wskazówka z górę ale akurat wyjeżdżam z miasta więc pęd powietrza schładza silnik.

To już 3 raz mam taki numer. Przy zatrzymaniu temperatura spada gwałtownie spod czerwonej kreski, przy ponownym ruszaniu - rośnie. Co to może być? Zapowietrzony układ? Pompa? Będę wdzięczny za wskazówki bo nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Pozdrawiam

Edytowane przez mech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To sam sobie odpowiem. Odpowietrzyłem układ i sprawdziłem poziom płynu ale to nic nie pomogło, więc spuściłem cały płyn chłodniczy i wziąłem się za rozkręcanie grata. Po wyjęciu termostatu z obudowy i zagotowaniu go w garnku okazało się, że co prawda się otwiera, przy 85 stopniach (zamiast przy 75) i bardzo słabo - tak na około 2mm. Dziś mam nowy termostat i otwiera się wcześniej i kilkukrotnie szerzej. Jutro składam motocykl, mam nadzieję, że będzie ok. Temperatury teraz takie, że szybko to sprawdzę :)

Pozdro,

Edytowane przez mech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni jeżdżę w tych upałach po mieście i wskazówka temperatury nie przekracza 2/3 skali a wiatrak załącza się kiedy trzeba. Czyli wygląda na to, że wymiana termostatu pomogła. A jak problem jednak powróci to przyjrzę się czujnikowi temperatury, dzięki za wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...