Skocz do zawartości

Wyciek z kranika paliwa - brak rurki z filtrem i oringu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry icon_e_smile.gif
Mam delikatny wyciek z kranika paliwa w Hondzie CB500 S z 1998 roku.
Rozbierałem już niedawno i zauważyłem, że w środku ktoś wcześniej musiał grzebać. Wg schematu brakuje plastikowej rurki z siatką, która jest jednocześnie filtrem paliwa. Na dole tej rurki powinien być oring, który uszczelnia miejsce gdzie króciec ze zbiornika wchodzi w kranik. U mnie nie ma ani tej rurki z filtrem ani wspomnianego oringu. Zamiast tego ktoś zastosował uszczelkę miedzianą, która zaczęła puszczać.
Rurka z filtrem i oringiem kosztuje 100-200 zł. Cały nowy kranik trochę więcej. Być może dałoby się zastosować zestaw od Hondy Shadow (widziałem za 90 zł) ale nie wiem czy będzie pasował.
Pytanie: czy jest sens to kupować? Czy dać nową uszczelkę miedzianą a filtr założyć przepływowy gdzieś na przewodzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry icon_e_smile.gif
Mam delikatny wyciek z kranika paliwa w Hondzie CB500 S z 1998 roku.
Rozbierałem już niedawno i zauważyłem, że w środku ktoś wcześniej musiał grzebać. Wg schematu brakuje plastikowej rurki z siatką, która jest jednocześnie filtrem paliwa. Na dole tej rurki powinien być oring, który uszczelnia miejsce gdzie króciec ze zbiornika wchodzi w kranik. U mnie nie ma ani tej rurki z filtrem ani wspomnianego oringu. Zamiast tego ktoś zastosował uszczelkę miedzianą, która zaczęła puszczać.
Rurka z filtrem i oringiem kosztuje 100-200 zł. Cały nowy kranik trochę więcej. Być może dałoby się zastosować zestaw od Hondy Shadow (widziałem za 90 zł) ale nie wiem czy będzie pasował.
Pytanie: czy jest sens to kupować? Czy dać nową uszczelkę miedzianą a filtr założyć przepływowy gdzieś na przewodzie?

Edytowane przez moto psoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w GS550 i skończyło się na zakupie nowego kranika. Tam akurat był podciśnieniowy i wszystkie próby "ulepienia go" kończyły się zmniejszeniem przepływu, co za tym idzie silnikowi brakowało paliwa pod obciążeniem. Jeśli więc nie masz możliwości przywrócenia tego do fabrycznego stanu to kup nowy. Testowałem też patent z dodatkowym filterkiem za kranikiem- taki przepływowy z dwoma króćcami. Wychodziła podobna lipa- wyraźnie brakowało mu mocy pod obciążeniem. Także kupuj czym prędzej, bo paliwo kapiące na silnik to gotowa katastrofa. Puki co cały syf z paliwa idzie do gaźników, a to im też nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...