Skocz do zawartości

Yamaha virago 535 jaka opona z tyłu z dętką czy bez?


Michd94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie dawno zakupiłem Yamahę Virago 535 z 1991 roku. Motocykl jest ogólnie w dobrym stanie zarówno pod względem wizualnym jak i mechanicznym. Niestety tego samego nie mogę powiedzieć o oponach. Założone są wciąż oryginalne opony "Bridgestone" z 1991 roku, nie wyobrażam sobie dalszej jazdy na tak starych (a poza tym kompletnie łysych) oponach.

O ile z przodu nie mam wątpliwości jest tam wsadzona opona dętkowa w rozmiarze 3.00-19 to z tyłu mam wątpliwości.

Na pewno opona jest w rozmiarze 140/90-15 ale czy jest bezdętkowa czy dętkowa nie potrafię stwierdzić. Dodam że pierwszy raz mam taki dylemat bo do tej pory użytkowałem motocykle głównie MZ gdzie sprawa była jasna.

Nie pomaga na pewno fakt iż boczne oznaczenia opony są już praktycznie nie widoczne, został tylko napis bridgestone i fragment napisu oznaczającego rozmiar.

Jak rozróżnić jaka opona jest założona? Czy jest możliwość rozpoznania opony po wentylu (kiedyś słyszałem że jest taka możliwość?

Proszę o pomoc

Wklejam zdjęcie wentyla, może ktoś z was będzie się na tym znał lepiej ode mnie :)

post-92712-0-53459700-1527228711_thumb.jpg

Edytowane przez Michd94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba koła w twojej virażce mają dętki.

Opona do pracy z dętką ma napis "tube type".

Opony bezdętkowe mają "tubeless".

Bardzo rzadko i raczej w sytuacjach awaryjnych zdarza się, że do opony bezdętkowej wkłada się dętkę.

A czasem trawę, siano, mech...

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Edytowane przez żużu77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...