Skocz do zawartości

Elektra 2007 Ultra Clasic kosz sprzegłowy wycie przy obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jestem po wymianie kompensatora w Elektrze z 2007 r,i przy okazji zdemontowałem kosz sprzęgłowy w celu sprawdzenia stanu tarcz .zmontowałem wszystko w całość,wszytko hula ,tylko po jeździe próbnej im wyższe obroty silnika to da się słyszeć wycie,świst z lewej strony,zastanawiam się co jest tego przyczyna ?Czy ma to związek ze zbyt mocny naciągnięciem łańcucha czy zła regulacja na koszu sprzęgłowym ? Moze ktos juz ten problem przerabial???Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie dzwięki gdy: (różne motocykle) :

1. Zbyt mocno napięty pas napędowy ;

2. Wytarta tuleja na łożysku sprzęgła ;

3. No i najdroższa usterka - padło mi łożysko na wałku skrzyni te w skrzyni.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie dzwięki gdy: (różne motocykle) :

1. Zbyt mocno napięty pas napędowy ;

2. Wytarta tuleja na łożysku sprzęgła ;

3. No i najdroższa usterka - padło mi łożysko na wałku skrzyni te w skrzyni.

hej pas napedowy nie był ruszany i nadmienie ze przed wymiana kompesatora tego objawu nie bylo,zaczelo sie po zlozeniu wszystkiego w calosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten świst ,jest tylko przy wyższych obrotach ,zastanawiam sie czy zbyt mocno naciagniety łańcuch ,niema tu coś z tym wspólnego ,trochę tez dałem dupy ze nie zaznaczyłem sobie na śrubie regulacyjnej kosza sprzęgłowego głębokość wkręcenia tej śruby ,przed demontażem ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz automat - więc on automatycznie kasuje luzy i odpowiednio napręża łańcuch . Możesz go jeszcze raz założyć , sprawdz tez ślizg zapinacza . A luźny kosz bez bez łańcuch jak kręcisz to też świszczy /szumi?

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest napinanie automatyczne

Więc sprawa napinania załatwiona

W tej z 2006 na napinaczu jest zabezpieczenie zegera które trzyma napinacz nie było go więc kupiłem nowe i założyłem

napinacz lekko się przesunął i łańcuch pracował w "nowym" miejscu

to w tedy też z początku też tak szumiało na wyższych obrotach ale po może 100km przestało

Ale to był tylko lekki szum nic nie było słychać jakby coś tarło lub się zacierało

LwG

Edytowane przez kristof_if
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...