Skocz do zawartości

Chorwacja czerwiec/lipiec 2018


daw0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet samochodem odradzam robienie trasy do Chorwacji na raz. Wielu tak robi ale to troche głupota bo kierowca i tak ma pierwszy dzień z głowy na odsypianie. Nocleg w połowie drogi i problemu ze zmęczeniem nie będzie. My zwyczajowo nocujemy w Słowenii, w hotelu niedaleko Lubljany. A z tamtąd dojazd do Plitvickich Jezior to formalność i nie ma problemu żeby jeszcze tego samego dnia zrobić małą pętle w parku.

Ja co prawda latam solo ale kumple na sportach z pasażerami śmigają. Kwestia przygotowania i zminimalizowania bagażu. Raz byłem na bogato to miałem tylko ze sobą tankbaga z kilkoma parami czystych gaci i karte płatniczą. Oczywiście laptop i aparat też się zmieściły. W końcu i tak większość czasu spędzasz w ciuchach motocyklowycych a w prawie każdej kwaterze da radę zrobić pranie samemu lub nawet zrobią je dla ciebie za darmo lub za skromną opłatą.

Ale rozumiem że większe obawy są o siedzisko plecaczka w konfrontacji z siedziskiem motocykla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz jeszcze sprecyzowanej miejscowości jako bazę wypadową to proponuję pomyśleć nad urokliwą, piękną miejscowością MAKARSKA. Jak znajdę to mogę podesłać namiary na fajną metę. Z tej miejscowości masz najlepszy chyba układ zarówno w jedną stronę pod Zadar jak również w drugą stronę pod Dubrownik. Na dodatek masz blisko na św Jurę. Po drugie też możesz z tej miejscowości wyskoczyć do Medjugorie i Mostaru.

 

 

 

Dobre, ale lepiej miejscowość obok Makarskie, np. Baśkę Vode, albo coś w ten deseń. Makarska jak dla mnie to drugie Mielno, pełne tandety i przepełnione turystami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Daw0909 ja z Plecaczkiem będę 4 noclegi w okolicach Makarskiej od 27 czerwca do 30 czerwca jak byś w tym czasie był to możemy razem wyskoczyć do Dubrownika na Św Jura itp. My najpierw dwa noclegi nad Balatonem mamy potem 4 w Makarskiej następne 4 na Krku jeden w Salzburgu i jeden w Czechach

Pozdrawiam Tomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet samochodem odradzam robienie trasy do Chorwacji na raz. Wielu tak robi ale to troche głupota bo kierowca i tak ma pierwszy dzień z głowy na odsypianie.

zależy skąd się rusza...

Ja (autem) z Krakowa, zawsze robiłem wyjazd popołudniu / wieczorem (np. ok godz. 18).

Częste postoje bo mały zasięg na LPG.

Drzemka (ze 2h) w aucie już na terenie CRO.

Wszystko tak zaplanowane aby na miejscu być ok godz 9-10.

Szukanie kwatery. Odsypanie / regeneracja z browarem w ręce, na plaży, ahhh no bajeczka ;)

 

Autem można. Na moto w ten sposób raczej średnio.

 

 

Dobre, ale lepiej miejscowość obok Makarskie, np. Baśkę Vode, albo coś w ten deseń. Makarska jak dla mnie to drugie Mielno, pełne tandety i przepełnione turystami.

+1

 

ew. z drugiej strony Makarskiej - małe miasteczko Tučepi. Byłem tam ze 2, 3 razy i chętnie tam jeszcze wrócę.

Edytowane przez rysiekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku dodaje zdjęcie mojego motocykla, może to coś wyjaśni :rolleyes:

 

Wiem, że da się zrobić wszystko i wgl. ale nie chce dorabiać do tego motocykla tylu rzeczy gdyż wolę pieniądze wydać na coś innego a za kilka lat kupić wymarzony motocykl turystyczny i wtedy inaczej podejść do tematu. Na chwilę obecną taki mam plan, aby zabrać motocykl na przyczepkę i jechać wygodnie i bez stresu samochodem. Proszę też nie pisać, żebym motocykl zostawił w domu i jechał bez, bo i tak mnie do tego nie zniechęcicie. Takie wakacje sobie wymarzyłem :)

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły co można ciekawego zobaczyć, gdzie fajnie pojeździć to proszę o info ;)

 

 

zastanawiam się tylko jaka dziewczyna się zmiesci na tym siodełku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...