Skocz do zawartości

Poprosze o opinie na temat motoru DKW 125 RT1 1939-44


stormsound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Kiedyś nabyłem ciekawy motocykl DKW 125 RT1.

Czy ktoś sie zna dobrze na tych motocyklach i jest wstanie mi powiedziec czy jest to tzw. larytas? czy to oryginal ?

Bardzo was prosze o przyblizenie historii tego motorku i czy jest to dosc popularny sprzet? czekam na wasze opinie.

 

Z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam.

post-90980-0-36312900-1504886062_thumb.jpg

post-90980-0-81708200-1504886076_thumb.jpg

post-90980-0-35609400-1504886089_thumb.jpg

post-90980-0-16981500-1504886104_thumb.jpg

post-90980-0-24400000-1504886117_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale twój motocykl to "ulep".

Przód masz z setki Wanderr'a lub innej podobnej marki, zbiornik z radzieckiego K55, lampa i kierownica też z setki z silnikiem Sachs'a. Koło przednie chyba WFM, tylne może oryginał, ale ze zdjęć nie widać. Prawdopodobnie, ale też nie na 100 %, z DKW jest tylko rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie sie tematem, nie jest to dla mnie najlepsza informacja ale dobrze wiedziec co sie ma... Mam jeszcze jedno pytanie, czy taki motor jest cos warty?



No niestety ale twój motocykl to "ulep".

Przód masz z setki Wanderr'a lub innej podobnej marki, zbiornik z radzieckiego K55, lampa i kierownica też z setki z silnikiem Sachs'a. Koło przednie chyba WFM, tylne może oryginał, ale ze zdjęć nie widać. Prawdopodobnie, ale też nie na 100 %, z DKW jest tylko rama.

dzieki za zainteresowanie sie tematem, nie jest to dla mnie najlepsza informacja ale dobrze wiedziec co sie ma... Mam jeszcze jedno pytanie, czy taki motor jest cos warty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam go kupiłeś (jak sądzę) to coś jest wart. Dla osoby znającej temat raczej niewiele, dla laika tyle ile zechce zapłacić. Sprawdza się stara prawda, że jak się nie zna czegoś to albo trzeba się zainteresować i to poznać, albo znaleźć kogoś z wiedzą. Inaczej taki zakup to tylko wynik realizacji marzeń kupującego, które są opaską zasłaniającą oczy rozumu. Sprzedający to często wykorzystują dla własnego zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam go kupiłeś (jak sądzę) to coś jest wart. Dla osoby znającej temat raczej niewiele, dla laika tyle ile zechce zapłacić. Sprawdza się stara prawda, że jak się nie zna czegoś to albo trzeba się zainteresować i to poznać, albo znaleźć kogoś z wiedzą. Inaczej taki zakup to tylko wynik realizacji marzeń kupującego, które są opaską zasłaniającą oczy rozumu. Sprzedający to często wykorzystują dla własnego zysku.

Ma pan racje, kiedys go kupilem bo mnie urzekl wygladem, szkoda, ze nie ma wartosci historycznej ale najwazniejsze, ze cieszy oko. Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...