Skocz do zawartości

Honda pytanie o moduł zapłonowy


Rekomendowane odpowiedzi

Szukać używki, albo raczej przejrzeć całą instalację, bo z opisu wynika, że w niej może być problem.

Przejrzalem wlasciwie juz całość, oprocz żarówek itp, rozebralem motocykl do gołej ramy. Według schematu to wszedzie moze byc problem. Ty byś raczej modułu nie obstawiał? Mam jeszcze pytanie:

Dlaczego na schemacie od mojego motocykla mimo tego ze CDI jest na 6 pinów to podlaczone jest tylko 5? http://www.xrv.org.uk/forums/members/mad-mitch-albums-honda-xlr-125-wiring-diagram-picture11859-honda-xlr-125-loom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj dla pewności ale, ale wg mnie ten różowy bardzo możliwe że jest blokadą obrotów (doczytałem z innych źródeł), a miedzy pinem 2, a masą powinno być napięcie. I wg mojego schemat podłączenie powinno pasować (bez zmieniania przewodów o którym wspomniałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj dla pewności ale, ale wg mnie ten różowy bardzo możliwe że jest blokadą obrotów (doczytałem z innych źródeł), a miedzy pinem 2, a masą powinno być napięcie. I wg mojego schemat podłączenie powinno pasować (bez zmieniania przewodów o którym wspomniałem)

Zerknij jeszcze na ostatnie 2 strony manuala, jednak jest 6 kabli https://www.manualesdemecanica.com/images/files/discussion/41/6c4b30d8050af591ba8482d12fe1eec1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten schemat zaczyna wszytko tłumaczyć, zobaczę jak to się ma do tego co rozpisałem.



Wyszło mi coś takiego



Jeśli chiński moduł ci nie działał to wychodzi na to że przez te dwa kable z pierwszej kostki (trzeba by je obrócić lub obrócić kostkę). Spróbuj tak podłączyć z przemionymi kablami pierw na chińskim module.



Podam ci coś na moim przykładzie w sachsie xtc 125 2t (instalacja identyczna jak w tdr125) Żeby na przykład podłączyć chiński regulator napięcia 4 pin trzeba tylko było zastrzask od kostki wyciać i wtyczkę wpiąć do regulatora odwrotnie.

post-85979-0-08386300-1503591000_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej serwisówce są wersje z "source coil" - czarno-czerwony przewód, więc to jest inna wersja. Twoja honda ma zasilanie bateryjne - czarno-biały przewód.

Ten chiński moduł dc-cdi można podłączyć, może nawet będzie na nim normalnie jeździć. W końcu to jest mała pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...