Skocz do zawartości

Coroczne Egzaminy na PJ


Rekomendowane odpowiedzi

Nasz system szkolenia nowych kierowców jest bardzo zły i chyba każdy o tym wie. Skoro potem za kierownicę wsiadają orły co nie mają pojęcia o przepisach to chyba coś tu jest nie tak.

Dokładnie. A ja nawet wiem dlaczego jest zły.

Jeśli kursant jest zawalony masą niejasnych przepisów i podchwytliwych pytań na egzaminie, albo tak "istotnych" jak wymiary tablic rejestracyjnych, to ośrodki szkoleniowe odpowiadają jedynie na "potrzeby rynku". Nie uczą jeżdżenia tylko zdawania egzaminu. A potem mamy to co widać.

Do tego przepisy o których wspomniał jeszua - nie da się ku*wa prościej? Czy kierowca musi się zastanawiać nad (tutaj oczywiście koloryzuję) szerokością pasa zieleni czy wysokością barierek, żeby wiedzieć z jaką prędkością może jechać? System szkolenia i egzaminowania jest tylko wypadkową popierdolonych przepisów, które w żaden sposób nie służą bezpieczeństwu.

 

No jasne to może egzaminy co tydzień - wtedy już mało kto będzie w ogóle jeździł i sprawa się sama rozwiąże :) :).

BTW: nie wiem gdzie jeździsz ale ja tam nie widzę żeby ludzie nie umieli jechać na skrzyżowaniach, za to widzę kompletną ignorancję w kwestii przestrzegania prędkości, miejsc wyprzedzania i zachowania odległości pomiędzy pojazdami.

Ograniczenia prędkości są równie oderwane od rzeczywistości jak wiele innych przepisów. Stąd ludzie są nimi znużeni i je olewają. Najgorsze jest jednak to, że z takim samym ograniczeniem możesz się spotkać w miejscu gdzie faktycznie jest ono maksimum w granicach bezpieczeństwa a w wielu innych miejscach służy jedynie tworzeniu wygodnych miejscówek dla milicji z suszarką. Tam gdzie jest niebezpiecznie kontroli nie ma, kierowcy przekraczają prędkość i są wypadki. W ramach dobrze zmanipulowanych statystyk milicja będzie kontrolować i wlepiać mandaty tam, gdzie ograniczenie nie ma sensu tylko "łowy" będą bardziej owocne.

 

Otóż to. To dokładnie dotyka problemu czyli lekceważenie przepisów, brak kultury, traktowanie innych na drodze jak wrogów. Żadne zmiany w PJ utrudnienia itp. w tym zakresie tego podstawowego problemu nie usuną.

Ja bym się ogólnie zgodził, tylko rozgraniczmy dwie rzeczy. Łamanie przepisów, brak kultury i traktowanie innych jak wrogów często jest reakcją wtórną, spowodowaną właśnie łamaniem przepisów, brakiem kultury, wyobraźni czy skrajnym debilizmem. Nie zrzucajmy całej odpowiedzialności na bardzo skutecznie sprowokowanych.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego ostatniego doswiadczenia moge tylko potwierdzic, ze te ograniczenia predkosci sa ustawiane totalnie bez sensu,

 

Ziggi, zgadzam sie calkowicie z Twoja pierwszy i ostatnia czescia wypowiedzi

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...