Skocz do zawartości

Aprilis rs 125 nie odpala


Szmi232
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z aprilia rs 125 nie chce odpalić. Dokładnie było tak ze sobie jeździłem i skończyło mi się paliwo następnego dnia odkrecalem zawór wydechowy i dyfuzor aby wszystko wyczyścić poskladalem tak jak powinno być dodam jeszcze ze zawór jest nie kompletny nie ma elektromagnesu i zalałem paliwo i nic próbowałem na popych paliwo pod świece motorek odezwał się z 3 razy i znowu nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej prędkości skończyło ci się paliwo? Bo jest możliwość ,że mógł się zatrzeć ale napisałeś ,że odezwał się 3 razy czyli prawdopodobnie chodziło ci o to ,że odpalił 3 razy na chwile i zgasł co skreśla zatarcie się przez za małą dawkę paliwa i jeszcze jedno a wcześniej miałeś elektromagnes?

8a0602965680de3afb609e7f7de6e72e_orig.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mialem elektromagnesu. Kiedy stał to wtedy skończyło się paliwo i zgasł. Dziś byłem w garażu i nadal to samo odpalail na chwilke i zaraz zgasl tak jak by mu xzegos brakowalo. Jeszcze z 2 razy strzelił z wydechu tak jak by zapłon był za późny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl strzela z wydechu gdy paliwo źle się spala czyli motocykl może być zalany. Wyczyść świece, włóż i zobacz co się będzie działo. Zwróć uwagę na stan świecy przy okazji oczywiście możesz kupić nową bo to groszowe sprawy. Sprawdź też stan naładowania akumulatora bo to też bardzo ważna rzecz jeżeli te wszystkie rzeczy będą w porządku a nic się nie poprawi to będziemy myśleć dalej.

8a0602965680de3afb609e7f7de6e72e_orig.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletuj zawór wydechowy i wyczyść gaźnik.

 

Bo jest możliwość ,że mógł się zatrzeć

 

Raczej nie.

Fakt, 2T niemożna jeździć z zamkniętą przepustnicą przy wysokich obrotach silnika czy nawet hamować silnikiem.

Moim zdaniem zaciągnął mułu z dna zbiornika z resztkami paliwa

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieca jest nowa. Akumulator jest naładowany bo kiedy byłem wczoraj w garażu to go lądował do pełna

 

Powiedziałeś ze naciagnal syfu z dna silnika kiedy motor się zalewał wykręcił gaźnik aby go wyczyścić a przy tym membranę żeby zobaczyć w jakim jest stanie i kiedy nie miałem membrany zakręciłem rozrusznikiem i spod tłoka dosłownie chlapalo paliwo wziąłem strzykawke i je wyciągnąłem

 

Miałem jeszcze jeden problem bo kiedy odpalała na ssaniu obroty były na 2tys a kiedy wyłączyłem ssanie to same szły powoli szły do góry czego mogła by to być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...