Skocz do zawartości

Temperatura oleju Iron883


Rekomendowane odpowiedzi

mam elektroniczny licznik Dakota Digital MCL-3204, zacząłem sie nim bawić w jednej z funkcji zauważyłem temp oleju która podczas jazdy w gorace dni dochodzi do 170c ( kontrolka oleju się nie świeci ), wydaje mi sie że to za wysoka temp, może coś jest z licznikiem, co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

 

pokazuje w stopniach C, w instrukcji obsługi teraz przeczytałem, że zacznie migac kontrolka po przekroczeniu 215C - trochę to zakrecone:

 

tTemperature warning setup • Press and release the switch until “TEMKP” is displayed, then press and hold the switch until “ - ” is displayed. • Release the switch. H and number from 307F – 419F or 153C – 215C will be displayed. Whenever the temp exceeds this number the gauge will flash. • Press and release the switch until the desired value is displayed. • Press and hold the switch until “ - ” is displayed to save the setting.

 

*** Default is 419 F(215C), setting it to this temp will also prevent the gauge from flashing. ***Temp units follow the speed unit setup. MPH sets for F and km/h sets for C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Raczej zepsuty czujnik (ew. wskaźnik - tzn. licznik).

W silniku 103", który bardzo się grzeje, olej ma około 110 stopni Celcjusza.

Ponieważ wydawało mi się to podejrzane pogrzebałem w materiałach H-D i faktycznie olej w tym silniku pracuje z taką temperaturą.

Temperatura 120 stopni jest graniczna dla olei mineralnych.

Ale 170 stopni Celcjusza to zdecydowanie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...