Skocz do zawartości

Pierwsze moto bardziej refleksyjnie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś czytając ŚM w którym CHYBA Piotr Dobrowolski testował Yamahę R1 model 2003 stwierdził coś takiego "Nie jest to motocykl dla początkujących". Ludzie coś w stylu R1 na pierwsze moto!!!!!! 8O To są potwory!! Są to motocykle WYŚCIGOWE. Wiadomo fafnie wyglądają i lecą na nie laski, ale trzeba mieć ogromne umiejętności!!!!

 

Moim zdaniem stopniowe zmienianie motocykli jest dobre. Ja osobiście mam ETZ 251 i planuje nabyć w niejakiej przyszłości SV 650.

 

No a kiedyś chciałbym cos takiego jak R1

 

pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przem: kto mowi o kupowaniu R1? :mrgreen: ja dalem tylko przyklad ze koles byl zielony, zrobil prawko i kupil brand new 2003 R1, jezdzil caly rok i dal rade.

 

W-max, wiec mowisz zeby sprobowac z 600tka? Twoim zdaniem F2 czy F3? masa ta sama, moc prawie identyczna... Jezeli mam sie meczyc z ZXR400 to chyba nie ma to sensu... ;) Wpadlem tez na pomysl z Sv650S ale cena... ;)( kurcze teraz mam dylemat :PP te stany poprzewracaly mi troche w glowie ;)

 

Adam M. niestety jest juz za pozno zeby zapisac sie na jakis kurs tutaj, (chodzilo mi o kurs MSF) zostalo mi jeszcze 10dni w stanach. ale na pewno zapisze sie w maju na kurs w WWA do Motoszkoly.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz rzdę znaleźć to oczywiście F3. ZXR mogłaby się wydawać odpowiednia na początek ale niestety niejest - w ujeżdżaniu może być trudniejsza od CeBRy i jest większy kłopot z serwisem i dostępem do części (niech wypowiedzą się właściiele tych maszyn), a części do Hondy czy jakiegoś popularnego Suzuki znajdziesz na każdym motobazarze.

Powodzenia w poszukliwaniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge dodac swoje 3 grosze jestem poczatkujący mozna powiedzieć całkowicie zielony i na pierwsze moto kupiłem kawe EL 250 fajny motorek do nauki bo ni eoszukujmy sie na kursie nie nauczysz sie wiele bo co to jest 9 godzin placyku ósemki slalomiki i inne pierdoły a potem niecała godzinka po mieście żarty. To fakt że niektózy kupują np. CBR 600 ( 117 km) i jeżdzą tyle tylko że jedem bedzei jeżdził cąły czas i ic mu sie nie stanie a drugi rozp... sie po pierwszym dniu. Dużo zależy moim zdaniem od szczęsci indywidualnych umiejetności i rozwagi. Rozpedzic do 100 mozna praktycznie kjazdy motro tylko co potem jak musimy awaryjnie hamowac i motorek poleci nam na przednie kólko w CBR 600 to nie jest tak trudno zrobić opowiadał mi w salonie o tym facek kory jezdził tym motorkiem już pare lat a co sie stanie jak przydaży sie to kous bez doświadczenia. Moje zdanie jest taki weż motor którym opanujesz podstawy naprawde podstawy czyli technika jazdy odpowiednie raakce a potem wez sie za mocniejszą maszynę. Jezdząc czym takim jak CBR mozesz czesto ratowac sie robiąc coś nie dokonca poprawnego techniczni nabierzesz takiego nawyku udaci si eto pare razy az trafisz na niedogodna sytuacje ( np bardziej sliska nawierzchnia) i gleba. Podobnie jest np ze sportem silowym najpier zaczynasz małym ciezarem by dobrze wypracowac technike cwiczenaii ruch a potem przechodzisz na ciezszy nie masz kontuzji i cwiczenie jest bardziej efektywne. Mozesz zacząc od razu z duzym tyle tylkoże wykonywany ruch bedzie daleki od doskonałości efektywnosc cwiczenia bedzie duzó mniejsza a i o kontuzje łatwiej wybór nalezy do Ciebie . A i prosze sie nie smiać jak napisałem coś nie tak to po prostu przemyslemnia żółtodzioba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...