Skocz do zawartości

Honda VTR 1000f problem z jednym gaźnikiem


konon312
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich serdecznie :)

Mam pewien problem z moją Hondą VTR 1000f 98rok. Dopiero nie dawno zabrałem się za odpalanie motora po zimie. Wyregulowałem zawory i chciałem zapalać motor, ale on na to nie bardzo.Na początku motor ledwo mógł zapalić, łapał tylko troszkę pierwszy cylinder (ciepły kolektor), a tylny nic (zimny kolektor). Ale to wyglądało tak, że pierwszy gar nawet nie mógł uciągnąć drugiego. Stwierdziłem, że może się przytkały gaźniki. Rozebrałem, wyczyściłem porządnie. Po złożeniu lepiej. Zapala ładnie na pierwszy cylinder tak, że na ssaniu cały czas motor chodzi, ale tylko cylinder nie reaguje, zimny kolektor do tego zapałem bez filtra, to widać, że przepustnica podciśnienia się nie podnosi od tylnego gara. Postanowiłem jeszcze dla pewności wyczyścić. Nic nie pomogło. Ale zauważyłem, że na tylnym gaźniku w jednym z otworów od strony filtra gromadzi się benzyna. Widać to bardzo dobrze na zdjęciu które załączam. Zapałem też motor bez baku, gaźniki napełniałem z butelki i widać, że paliwo się wlewa do komory pływakowej, zresztą sprawdzałem też spustem od spodu gaźnika i jest ok. Świeca na tylnym cylindrze sucha, iskra jest.

Będę bardzo wdzięczny za jakiś wskazówki.

PS. Rozrząd jest ustawiony tak jak mówi książka, GMP przedniego cylindra, 270 stopni obrotu i GMP tylnego, znaki się zgadzają.

 

https://zapodaj.net/c33cca334b3cb.jpg.html

https://zapodaj.net/c164c46a51b17.jpg.html

Edytowane przez konon312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odp. Przejrzę dzisiaj dokładnie całą membranę. Nie mniej, wydaje mi się, że ona się dopiero powinna podnosić jak cylinder zacznie palić, bo wtedy się dopiero jest w stanie zrobić podciśnienie, żeby ją otworzyć, ale tego nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...