Skocz do zawartości

Kawa EN 500 92'- nie osiaga pełnej mocy.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na poczatek może sie przedstawie bo jest to mój pierwszy post na forum które czytam blisko 10 lat;)

Jestem Mateusz. pochodzę z Szczecina a w tym roku zakupiłem swój pierwszy poważny motocykl ( Kawa EN 500 cm ) posiadam jeszcze JAWA 350 TS która słuzy do niedzielnych wycieczek.
Hobbystycznie zajmuje sie dłubaniem w garazu przy wszystkim co ma silnik spalinowy.


Jako że jestem swiezym uzytkownikiem tego motocykla i jest to mój piewrszy "japoniec" borykam sie z pewnymi problemami z niektorymi sobie juz poradziłem a innymi...no potrzebuje troche pomocy.

A wiec do rzeczy.

Wydaje mi sie ze motocykl nie osiaga pełnej mocy
V max to nie całe 140km/h, przyspiesza dobrze równo, nie przerywa, odpala bez problemów.

Naprawiłem gazniki( miałem urwana srube od pokrywy membran przez co ciagnoł lewe powietrze) ,wyczyciłem, brak blokad w postaci otworów w przepustnicach zweżek na króccach, membrany całe w dobrym stanie.

 

Świece mam nowe

w motocyklu orginalny kranik jest przerobiony na opadowy. Czy moze to miec jakiś wpływ? Czy w kraniku podcisnieniowym przepływ jest regulowany czy poprostu ''jest podcisnie-leci paliwo''

Czy regulacja zaworów moze coś pomóc?

Z góry dziekuje za podpowiedzi

 











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik faktycznie jest bliźniaczy ale to nie znaczy że osiągi też. Według danych katalogowych v-max to 157km/h. Może Twój egzemplarz jest już zmęczony życiem i trochę koni uciekło. Dobrze by było zmierzyć kompresję.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...