Skocz do zawartości

Problem z gaźnikiem TM racing 300mx


Sebek1313
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam taki problem z gaźnikiem w moim moto TM racing 300mx. Gaźnik ma fabryczne ustawienia, wysokość pływaka, wysokość iglicy, oryginalne dysze #185 i #50, a mimo wszystko strasznie zalewa świece, chodzi bardzo dobrze ale po 1mth zaczyna się dławić i po jeździe. W związku z tym, że jeżdżę bardziej enduro, zmieniłem dysze na #180 i #45 tak jak oryginalnie jest w wersji enduro, bo nie kręcę go aż tak bardzo. mimo tego, że trochę się poprawiło to świeca jest mocno okopcona i po trochę dłuższej jeździe dzieje się to samo. uszczelniacz na wale nie puszcza, jedynie listki membrany vforce są lekko odgięte. czy może przez to zalewać świece? mogę zmniejszyć jeszcze dysze i wtedy będzie pewnie ok, ale zastanawia mnie czemu zalewa na oryginalnych ustawieniach skoro wszystko jest fabryczne.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne nastawy można sobie czasem w buty włożyć. Jeżeli wszystko inne jest w dobrym stanie to dojdziesz do wszystkiego regulacją gaźnika. Pierwsza sprawa poziom paliwa, czy nie leje się z przelewu po lekkim przechyleniu moto? Jeżeli tu jest wszystko ok, śmiało schodź z rozmiarami dysz, ale po kolei - wymiana i testowa jazda, jeżeli jeszcze za bogato to rozmiar niżej. Dojdziesz w końcu do właściwych nastawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom paliwa zmniejszyłem bo był za wysoko mimo, że był ustawiony fabrycznie na 16mm tak jak w manualu. Ustawiłem go na 18mm czyli po środku bo w serwisówce supermoto jest ustawiony na 20mm pewnie dlatego, żeby można sie bylo kłaść w zakretach. Dziekuje bardzo za odpowiedz, chciałem to zrobić właśnie zmniejszając dysze, z tym, że dziwiło mnie dlaczego fabryczne są za duże. Widocznie nowe moto też trzeba dostroic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...