Skocz do zawartości

Honda xlr 125r 1998r Regulator napiecia


Marcin Wlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze, Mam problem ze swoja Honda, padl regulator napiecia. Niestety do tego modelu bardzo trudno dostac niektore elementy w tym wlasnie regulator. Orientuje sie ktos czy jest mozliwosc dobrania go z innego modelu hondy? Moze da sie naprawic obecny element ktory daje zbyt duze napiecie na aku? A moze ktos ma do sprzedania? Wszelkie info mile widziane... jest to 5 zylowy regulator. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz z podobnego modelu yamaha, honda, itp. A podłaczasz porównując schemat swojej instalacji ze schematu danego moto.

I w ogóle nie zwracaj uwagi ze u ciebie z regla wychodzą trzy przewody do alternatora, bo w dużo reglach wychodzi jeden wspólny.

http://www.xrv.org.uk/forums/members/mad-mitch-albums-honda-xlr-125-wiring-diagram-picture11859-honda-xlr-125-loom.jpg

Edytowane przez kryhol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakiś chiński regulator do gsx-r i działa bez zarzutu. Poprzedni markowy za prawie 3stówy spalił się w jakiś upalny dzień,tak więc doszedłem do wniosku ,że nie ma sensu przepłacac,ale do rzeczy.....kupujesz najprostrzy regler, czerwony i czarny przewód podączasz zgodnie ze schematem i kolorami, a 3 zółte przewody podłaczasz bez znaczenia w które gniazdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki bardzo dziekuje za odpowiedzi! Czy jest jakis sposób na to zeby te regulatory nie padały jak muchy? Moj jest zamontowany pod siedzeniem i wydaje mi sie ze niema prawie zadnego przewiewu powietrza a moze to by cos dało. Jakie mieliscie objawy spalonego regulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy z oryginalnym nie miałem problemu jedynie udało mi się go spalić jak odpalałem raz moto na kable z auta (+) dotknął mi się do masy i z braku bezpiecznika jeszcze przy okazji popaliły mi się przewody w instalacji. Kupiłem taki sam używany oryginał za 30 zł i gra gitara.

Z opinii wiem że te oryginały do mojego silnika yamahy praktycznie działają przez kilkanaście lat i nic im nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki bardzo dziekuje za odpowiedzi! Czy jest jakis sposób na to zeby te regulatory nie padały jak muchy? Moj jest zamontowany pod siedzeniem i wydaje mi sie ze niema prawie zadnego przewiewu powietrza a moze to by cos dało. Jakie mieliscie objawy spalonego regulatora?

 

Ja na mój zamontowałem wiatraczek na 12V od starego PC

Jeżdze już tak 2 rok i chińczyk wytrzymuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...