Skocz do zawartości

Ponowna rejestracja a zgubione dokumenty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niedawno dostałem motocykl Hyosung Cruise 125, był wyrejestrowany , kupił go wujek w Niemczech za grosze bo ma silnik do remontu.Miał wszystkie dokumenty jednak prawdopodobnie zostały przez przypadek spalone.Pytanie jest , czy jest jakakolwiek możliwość rejestracji motoru ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ..... otwieram ......... a jak mam Auto, mam dowód, kluczyki, OC ale zgubiłem dokumenty kupna i kartę pojazdu i inne rzeczy, to co mogę zrobić?

 

Dowód jest na poprzedniego właściciela, Komis przesyła mi Fakturę za auto już 3 rok ......... no i jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klodu...to zajedź do tego komisu, przez trzy lata to na pewno byłeś niedaleko owego komisu ;) . Ogólnie wiesz jak to zrobić bo juz poczyniłem krok w pozyskaniu dokumentu zakupu.

Nie wiem jak jest z brakiem karty pojazdu i tutaj to raczej WK podpowie czy Ty przerejestrowując wyrobisz duplikat czy poprzedni właściciel powinien to zrobić.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób - zasiedzenie rzeczy ruchomej. Potrzebne jest: trzy lata nieprzerwanego posiadania i 2 tysiące złotych na wniosek do sądu o stwierdzenie zasiedzenia. Dodatkowo jeszcze trzeba dać ogłoszenie wzywające inne osoby, mogące rościć sobie prawo własności do przedmiotowej rzeczy. Jeśli przez trzy miesiące nikt inny się nie zgłosi, a my udowodnimy trzyletnie nieprzerwane posiadanie - sąd wyda postanowienie o stwierdzeniu zasiedzenia. Będzie to podstawą do zarejestrowania, jak każdy inny dowód własności (umowa kupna, faktura).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klodu...to zajedź do tego komisu, przez trzy lata to na pewno byłeś niedaleko owego komisu ;) . Ogólnie wiesz jak to zrobić bo juz poczyniłem krok w pozyskaniu dokumentu zakupu.

Nie wiem jak jest z brakiem karty pojazdu i tutaj to raczej WK podpowie czy Ty przerejestrowując wyrobisz duplikat czy poprzedni właściciel powinien to zrobić.

Przerabiałem temat z kartą pojazdu i umowa nie wystarczyła, poprzedni właściciel (w dowodzie) musiał złożyć wniosek o wyrobienie duplikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...