Jump to content
dawid225

ZX12r sprzęgło, problem

Recommended Posts

Witam
Wymieniam sprzęgło w zx12r, pech chciał, że tarcze wraz z przekładkami spadły mi i się rozleciały.Teraz nie znam kolejności składania.. Ogólnie to jest prosty schemat, tarcza, podkładka, tarcza, podkładka - jednak są tam jeszcze dodatkowe cienkie podgięte podkładki/ ringi i nie wiem w którym mają być miejscu. Do tego dochodzi problem, że dwie oryginalne tarczki są węższe (tak jakby te ringi miały wejść do tarczek, ale nie jestem pewien) Tarczki NHC są jednakowe i nawet jak trzymam się schematu z instrukcji to te ringi opierają się o tarczki i nie wiem czy tak może być. Bardzo proszę o pomoc bo teoretycznie wszystko jest złożone ale boję się odpalać. Cały tydzień czekałem na ten ciepły weekend a tu takie coś..

Na zdjęciu z trzema tarczami, ta po prawej jest zamiennikiem a dwie po lewej oryginał, w tym jedna ta węższa.

Podsumowując w oryginale te ringi wchodzą w tarczkę a w zamienniku opierają się. Czy tak może być?

post-88981-0-01758600-1488557251_thumb.jpg

post-88981-0-42721300-1488557254_thumb.jpg

Nie ma sie co bać, nic nie wybuchnie. Najwyżej nie będzie wysprzęglać.

Why... So... Serious

Tak tylko czy tarczki które się opierają o te ringi w połowie czy nie będą się wycierać? Na początku może być dobrze, a później mogą się sypać wióry?

W oryginale są dwie tarczki z większym otworem tak jakby na te ringi ale nie jestem pewien.. Na pewno jest odstępstwo w zamienniku niż w oryginale..
Oby nie było skutków ubocznych..

Edited by dawid225

14 MB ma manual jak chcesz to Ci wyśle.

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Niby mam manual ale tam też jest to ogólnie pokazane (nie ma pokazanych tych dwóch tarcz mniejszych) i do tego pokazane jest na rysunku 5 tarcz, a jest 12.

clutch_mediumkar131468070_0fa7.jpg

25 s szukania w guglach...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Napisałem, że mam rysunki. 5s czytania mojego posta.

Dlaczego na rysunku jest 5 tarcz a ja mam 12?

Edited by dawid225

Jeżeli nie potrafisz czytać schematów i rysunku technicznego nie bierz narzędzi do ręki i daj zarobić tym którzy wiedzą jak to robić...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Dlatego że rysunek jest tylko poglądowy. Zadziwia mnie ludzka ignorancja. A momenty skręcania masz?

post-50402-0-93230300-1488613277_thumb.jpg

-------------------
Pozdro Herdi

Jak zwykle kontra musi być. Motocykl Potrzebuję na jutro. Termin u mechaników to tydzień. Robiłem już dwa sprzęgła i nie było żadnych problemów bo tarcze były takie same jak w oryginale i nie pomieszały mi się tak jak tutaj, bo spadły. Dlatego mam taki problem.. Jeśli ktoś potrafi odczytać rysunek to czemu nie jest pokazane że dwie tarczki są mniejszych rozmiarów i gdzie mają być.. W manualu jest napisane, że średnica pierwszej i siódmej tarczki jest większa. Ale od której strony? Od środka się to liczy?
Proszę się nie mądrować tylko opisywać takie przypadki na forum, żeby można było się czegoś nauczyć, a nie od razu teksty "iść do mechanika"

Od nauki są szkoły i nauczyciele nie fora.

O tym, że moto na jutro potrzebujesz wiesz od wczoraj?

Ja nie rozumiem... Jak boli mnie w klacie, to muszę na forach zacząć siedzieć coby się medycyny nauczyć... A ja głupi i powalony do lekarzy chodzę... Kasę wydaję... Terminy za rok... Nóż fora mnie na bank nauczą...

Gościu weź ty się ogarnij lepiej. Żebyś kiedyś pomocy nie potrzebował ode mnie z innej branży. Uwierz, świat jest mały. A sam pewnie mało wiesz, a masz najwięcej do powiedzenia. Tak bo poszło sprzęgło a moto sprzedaję jutro i chcę żeby było sprawne. Ale nieważne, szkoda czasu na chore dyskusje..

Edited by dawid225

W manualu jest napisane, że średnica pierwszej i siódmej tarczki jest większa. Ale od której strony? Od środka się to liczy?

Chłopie no co ty? Na obrazku masz nawet przekrój, napiasne jest jak byk, dlaczego są inne średnice, i co tam ma być, a ty sie pytasz od której strony liczyć??

wysłane ze smyczy

-------------------
Pozdro Herdi