Skocz do zawartości

Używane motocykle a fvat 23%


ded
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając ogłoszenia na alledrogo często widzę oferty handlarzy z fakturą vat 23%. Rozumiem przy młodych motocyklach ale widziałem takie ogłoszenia z maszynami np 17 letnimi z importu. Jakie warunku muszą być spełnione żeby handlarz sprzedawał moto na fv 23% zamiast na vat marżę? Motocykl zamierzam kupić na firmę i odliczenie vatu byłoby dla mnie korzystne ale ciekawi czy nie ma gdzieś "haczyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy imporcie używanych motocykli z krajów poza UE musisz odprowadzić vat 23% od wartości zakupu. Dlatego firmy, na taki motocykl muszą przy późniejszej sprzedaży napisać fakturę z vatem.

Natomiast nie licz na to, że którykolwiek handlarz wystawi fakturę na pełną kworę zakupu. W najlepszym wypadku będzie to połowa, chyba że mu dopłacisz za ten podatek, to wypisze większą wartość :)

 

Jak szukasz na firmę, to raczej tylko nowe lub 2-3 letnie moto odkupione z leasingu, ewentualnie jakąś demówkę, choć tu trzeba uważać żeby nie kupić po testach dziennikarskich :)

 

A i jeżeli chcesz używać motocykla także do celów prywatnych, odliczysz tylko połowę vat'u. Ale to chyba już wiesz.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaniżoną fakturą to pewnie standard ale osobiście nie odważyłbym się kupić godząc się na zaniżoną kwotę. Mniej sobie odliczę, w razie wad ukrytych nie odzyskam całej kasy no i to przestępstwo karno skarbowe. Ogólnie to zdaję sobie sprawę, że kupowanie moto w tym kraju to sport wyczynowy :P Finanse nie pozwolą mi na zakup czegoś tak młodego, choć nie wykluczam że jak obejrzę kilka szrotów to zdecyduję się np na Hyosunga gt650, który jest do kupienia w na prawdę dobrej kasie nowy ale stojący 5 lat. Czemu te z testów dziennikarskich są gorsze? Oni chyba jakoś bardzo ekstremalnie nie użytkują tych motocykli, tym bardziej że myślę raczej o nakedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...