Jump to content
kszyh

Nie pali jeden cylinder XL1200S

Recommended Posts

Świece po wymianie należałoby wygrzać. A pisałem wyżej o świecach :banghead:

Również Twoja odpowiedź do wymiany świec się przyczyniła, więc bym się tak nie denerwował ;)

Witam ponownie wszystkich Forumowiczów. Nie zakładam nowego wątku, bo wiąże się trochę z tym.

Wracając do mojego Sporta. Zastanawiąją mnie okopcone świece na tylnym cylindrze. Na przednim wyglądają w porządku. Gdy zamieniłem je miejscami, sytuacja wyglądała tak samo - na tylnym okopciło, a z przodu wypaliło.

Świece są zmienione (6R12), przewody zmienione, aku nowe, filtr powietrza czyszczony. Gaźnik jeszcze nie był ruszany. A, i co jeszcze. Wydaje mi się, że przedni cylinder szybciej się nagrzewa niż tylny.

Co może być przyczyną? Jakieś sugesty? Jak okopcone, to za bogata mieszanina, tak?

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

Witam ponownie wszystkich Forumowiczów. Nie zakładam nowego wątku, bo wiąże się trochę z tym.
Wracając do mojego Sporta. Zastanawiąją mnie okopcone świece na tylnym cylindrze. Na przednim wyglądają w porządku. Gdy zamieniłem je miejscami, sytuacja wyglądała tak samo - na tylnym okopciło, a z przodu wypaliło.
Świece są zmienione (6R12), przewody zmienione, aku nowe, filtr powietrza czyszczony. Gaźnik jeszcze nie był ruszany. A, i co jeszcze. Wydaje mi się, że przedni cylinder szybciej się nagrzewa niż tylny.
Co może być przyczyną? Jakieś sugesty? Jak okopcone, to za bogata mieszanina, tak?
Dzięki z góry za odpowiedzi :)

moim zdaniem to sprawa cewki. jak nie chcesz kupic nowej to kazda podwojna cewka sie da zaimprowizowac by sparwdzic .

Drodzy Forumowicze.
Mało pojeździłem tym motocyklem przez sezon, a to przez nadmiar innych zajęć, ale nie o tym.
Wracam do motocykla. Wymieniłem cewkę. Trochę się poprawiło, w sensie, że świece z tylnego cylindra nie były nie były tak okopcone jak wcześniej. Ale pozostaje temat temperatury tylnego cylindra. Otóż po uruchomieniu, na ssaniu, wolniej się nagrzewa niż przedni. W sumie dobrze, ale czy to normalne?
I tak to wygląda na koniec sezonu.

Pozdrowienia :)

Witam ,

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam tu.

Cewka zapłonowa HD Sportster 1200  Sreean Engel  w czasie pomiaru wskazuje 0,26 oma ......iskra raz jest ,raz nie ma ,a raz sama skacze .Cewka do kosza rozumiem .

Pozdrawiam