Skocz do zawartości

Gdzie kupię niedrogo kask Schuberth C3 PRO?


Rekomendowane odpowiedzi

Wentylacja w C3 wcale nie jest tak dobra jak reklamują. Dlatego chce kupić C3 pro bo podobno jest o 60%lepsza.

Jest to tez opinia kolegi z który zmienił C3 na C3 pro z tego samego powodu i jest zadowolony.

 

Dodam ze jeżdżę R1200RT głownie w dalekie trasy, na miasto mam kask otwarty i skuter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam muszę wiosną to sprawdzić bo słyszałem już wiele opinii, ale test modelu C3 parę lat temu mocno mnie zawiódł pod tym względem. Po przetestowaniu flagowych szczękowców (poza BMW System) uznałem że wracam do integrala (choć muszę przyznać, że najtańszy z czołowej stawki - w.w. HJC - wentylację ma najlepszą). Może więc nie warto wykładać siana na coś, co się nie sprawdzi - zwłaszcza gdy nie masz nieograniczonych funduszy, by o wszystkim dowiedzieć się po zakupie kilku kasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem jeżdżę w C3 i jest bardzo wygodny, tylko wentylacja przy temp pow 30 stopni jest poprostu za słaba. Innych zastrezen nie mam. BMW evo6 przymierzałem miesiąc temu, jest bardzo dobrze wykonany, tańszy od C3Pro ale jakoś na mojej głowie nie bardzo leży tzn podbródek uwiera mnie w brodę. Jak chcesz kupić tem kask to sie pośpiesz bo teraz jest wyprzedaż w możesz go dostać nawet za 1600 zł . Mi niestety nie podpasowal. Integral przy dalekich turystycznych trasach odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak myślałem jeżdżąc w czterech szczękowcach, ale na logikę - szczękowiec ma gorszą wentylację i więcej świszczących elementów, więc jak tu wytrzymać w długiej trasie? Przy tych wadach jego sens widzę tylko w mieście. Zmieniłem podejście po przetestowaniu paru naprawdę fajnych integrali, również w trasach.

Jeśli ktoś rozumie dobrą wentylację przez otwieranie szczęki, to zdecydowanie polecam test porządnie wentylowanego integralnego kasku, można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...