Skocz do zawartości

Azja Centralna Projekt 2017


MarioHDElk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

będę/będziemy się starać opisywać przygotowania oraz sam majowy wyjazd w Pamir.

Wszelkie rady, porady i pomysły mile widziane.

 

Wyjazd zaplanowany w maju 2017 w 4 motocykle: 2xGS1150, 1XGS800 oraz DL 650.( Ełk, Łódź,Poznań i Białystok).

 

Dla przypomnienia planowana trasa przejazdu,

 

tam: https://goo.gl/maps/9N3zfjYYvH62

 

z powrotem: https://goo.gl/maps/9dxP1f6SNtH2

 

Trasę napewno zweryfikuje życie i czas, ale na daną chwilę taki mamy plan.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

będę/będziemy się starać opisywać przygotowania oraz sam majowy wyjazd w Pamir.

Wszelkie rady, porady i pomysły mile widziane.

 

Wyjazd zaplanowany w maju 2017 w 4 motocykle: 2xGS1150, 1XGS800 oraz DL 650.( Ełk, Łódź,Poznań i Białystok).

 

Dla przypomnienia planowana trasa przejazdu,

 

tam: https://goo.gl/maps/9N3zfjYYvH62

 

z powrotem: https://goo.gl/maps/9dxP1f6SNtH2

 

Trasę napewno zweryfikuje życie i czas, ale na daną chwilę taki mamy plan.

 

Pozdr

Na jak długo jedziecie i ile czasu przewidujecie spędzić na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- 3 tygodnie.

Na miejscu czyli gdzie dokładnie? ;-)

3 tygodnie to dobrze spędzić na miejscu - czyli w azji centralnej (Kirgistan, Tadżykistan), a dwa tygodnie zostawić sobie na dojazd. Przy tej trasie, którą planujesz średnia wyjdzie przynajmniej 700-800 km dziennie czyli straszna gonitwa, a wystarczy jeden dzień przestoju i plany się sypią. Ja miałem pojechać na dłużej, udało się wykroić 6 tygodni i to było zdecydowanie za krótko, zrezygnowałem z Tadżykistanu, i w samej Kirgizji spędziłem 3 tygodnie, a to było strasznie krótko.

 

Żeby oszczędzić czasu lepiej jechać przez Białoruś - chociaż tu do sprawdzenia, podobno jest ostatnio jakiś problem z granicą Białorusko-Rosyjską.

 

Mogę polecić fajne miejscówki w Kirgizji, ale to zależy czy będziecie mieć czas na cokolwiek:)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie to dobrze spędzić na miejscu - czyli w azji centralnej (Kirgistan, Tadżykistan), a dwa tygodnie zostawić sobie na dojazd. Przy tej trasie, którą planujesz średnia wyjdzie przynajmniej 700-800 km dziennie czyli straszna gonitwa, a wystarczy jeden dzień przestoju i plany się sypią. Ja miałem pojechać na dłużej, udało się wykroić 6 tygodni i to było zdecydowanie za krótko, zrezygnowałem z Tadżykistanu, i w samej Kirgizji spędziłem 3 tygodnie, a to było strasznie krótko.

 

Żeby oszczędzić czasu lepiej jechać przez Białoruś - chociaż tu do sprawdzenia, podobno jest ostatnio jakiś problem z granicą Białorusko-Rosyjską.

 

Mogę polecić fajne miejscówki w Kirgizji, ale to zależy czy będziecie mieć czas na cokolwiek:)

 

powodzenia

Hej,

Ja chciałbym pojechać nawet i na 2 miesiące, niestety z czegoś trzeba jeść chleb.

Masz racje, że będzie to gonitwa, ale jestem przyzwyczajony ;-).

 

Najprawdopodobniej skończy się tak że polecimy albo przez Białoruś albo przez Ukrainę.

 

Co masz na myśli mówiąc o miejscówkach?

....dziewczynki?

 

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Najbardziej mnie trapi niepewność co do przejezdności górnego Pamiru w maju.

Wszycy byli tam w terminach lipiec-wrzesień.......

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja chciałbym pojechać nawet i na 2 miesiące, niestety z czegoś trzeba jeść chleb.

Masz racje, że będzie to gonitwa, ale jestem przyzwyczajony ;-).

 

Najprawdopodobniej skończy się tak że polecimy albo przez Białoruś albo przez Ukrainę.

 

Co masz na myśli mówiąc o miejscówkach?

....dziewczynki?

 

:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Najbardziej mnie trapi niepewność co do przejezdności górnego Pamiru w maju.

Wszycy byli tam w terminach lipiec-wrzesień.......

 

 

Pozdr

Bardziej chodziło mi o ciekawe trasy. Nie wiem jakie masz doświadczenie w podróżowaniu i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę na co się piszesz, na Twoim miejscu wydłużyłbym czas wyjazdu, albo zweryfikował plany. Obiecałem sobie kiedyś, że już nigdy nie wyjadę mając w założeniu przejechanie 500km dziennie, bo to jest męczarnia. I nie jest problemem żeby taki dystans przejechać w jeden dzień, bo na dojeździe 800-1000 km dziennie da się machnąć bez jakiegoś specjalnego spinania się, ale na dojeździe (czyli z 5 kkm ) nic ciekawego Was nie spotka, jednak Kirgistan jest tak zajebisty, widoki są tak piękne, że chciałoby się zobaczyć to i owo, posiedzieć gdzieś kilka dni, a przy napiętym kalendarzu nie ma czasu na odpoczynek, zwiedzanie, objeżdżanie lokalnych dróg, bo trzeba gonić po głównych drogach, gdzie znowu niewiele ciekawego się dzieje.

 

W każdym razie powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o ciekawe trasy. Nie wiem jakie masz doświadczenie w podróżowaniu i nie wiem czy zdajesz sobie sprawę na co się piszesz, na Twoim miejscu wydłużyłbym czas wyjazdu, albo zweryfikował plany. Obiecałem sobie kiedyś, że już nigdy nie wyjadę mając w założeniu przejechanie 500km dziennie, bo to jest męczarnia. I nie jest problemem żeby taki dystans przejechać w jeden dzień, bo na dojeździe 800-1000 km dziennie da się machnąć bez jakiegoś specjalnego spinania się, ale na dojeździe (czyli z 5 kkm ) nic ciekawego Was nie spotka, jednak Kirgistan jest tak zajebisty, widoki są tak piękne, że chciałoby się zobaczyć to i owo, posiedzieć gdzieś kilka dni, a przy napiętym kalendarzu nie ma czasu na odpoczynek, zwiedzanie, objeżdżanie lokalnych dróg, bo trzeba gonić po głównych drogach, gdzie znowu niewiele ciekawego się dzieje.

 

W każdym razie powodzenia

Z dziewczynkami żartowałem.

 

Wszyscy z naszej czwórki jesteśmy w tak komfortowej sytuacji że sami sobie wypisujemy urlop. Więc nie mamy żelaznego terminu którego trzeba się trzymać.

 

Plan jest tylko taki że kraje tranzytowe pokonujemy najszybciej jak się da. A reszta na pełnym spontanie. Dla wszystkich taki układ pasuje. Nie mamy spinki aby zobaczyć wszystkie jeziora etc.po trasie.

 

Wyznajemy zasadę: celem jest droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

będę/będziemy się starać opisywać przygotowania oraz sam majowy wyjazd w Pamir.

Wszelkie rady, porady i pomysły mile widziane.

 

Wyjazd zaplanowany w maju 2017 w 4 motocykle: 2xGS1150, 1XGS800 oraz DL 650.( Ełk, Łódź,Poznań i Białystok).

 

Dla przypomnienia planowana trasa przejazdu,

 

tam: https://goo.gl/maps/9N3zfjYYvH62

 

z powrotem: https://goo.gl/maps/9dxP1f6SNtH2

 

Trasę napewno zweryfikuje życie i czas, ale na daną chwilę taki mamy plan.

 

Pozdr

Hej, a listę uczestników wyprawy już macie zamkniętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Planujesz jechać do Azji centralnej i masz na calosc 3 tygodnie? :)

Tak ;-). może 4 tygodnie. Na spokojnie, aczkolwiek bez zamulania się wyrobimy.

Wiem, że najlepiej pojechac na 2 m-ce ale nie mam tyle czasu.

Edytowane przez MarioHDElk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopaki próbują Ci powiedzieć, że guzik zobaczysz próbując zrobić 800 dziennie (podkreślam słowo próbując) chyba, ze to podróż aby stricte jechać i to "głównymi".

Ja też uważam, że nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego co zaplanowałeś.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...