Skocz do zawartości

Dane dotyczące ciśnienia sprężania w silnikach dwusuwowych


Stigy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wielokrotnie napotykałem problem w stwierdzeniu czy dany silnik dwusuwowy ma ciśnienie sprężania w granicach normy.

Zwykle w serwisówkach do czterosuwów producenci zamieszczają przybliżone ciśnienie sprężania i widełki w jakich wynik powinien się zawrzeć.

 

Przy motocyklach z silnikami dwusuwowymi praktycznie nigdy takich informacji nie mogę znaleźć. Podaje się zawsze stopień sprężania i tyle... W dodatku w dwusuwach stopień sprężania mocno się waha. czasami jest to 5,8:1 a czasami 10:1. Stąd często mam problem żeby określić czy dany wynik (np. 8 atmosfer) jest dobry czy zły.

 

Czy jest jakaś metoda określania przewidywanego ciśnienia sprężania ze stopnia sprężania ? Może o czymś nie wiem i są jakieś normy dla silników dwusuwowych których po prostu w serwisówkach nie podają ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem to tu to tam że poniżej 8 atmosfer to już remont, ale to żadne naukowe info, dt 80 przy 6 atmosferach jeździła dobrze z tym że ciężko odpalała na zimnym silniku i mniej mocy generowała.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś metoda określania przewidywanego ciśnienia sprężania ze stopnia sprężania ?

 

Jest na to wzór.

Poszukaj w google

Edytowane przez DZIKOWSKI

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przybliżony wzór dla czterosuwów. O dwusuwach naszukałem się wiele godzin. Nie znalazłem nic.

Przy odpalaniu 2t gdy jeszcze "rezo" nie działa, mieszanka idzie w wydech, dlatego raczej wzór z 4t się nie nada.

 

Też kiedyś szukałem o tym informacji, i faktycznie ciężko coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...