Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W kolejnym sezonie planuje zakup motocykle (wcześniej WSK, MZ itp.) W zasadzie na co dzień będzie mi o służył do pokręcenia się po mieście, po winklach, trasa rzadko(kilka razy w roku maksymalnie 200-300km). Myślałem nad nakedem, jednak nie podobają mi się motocykle w tym stylu a jednak kupując motocykl chciałbym żeby podobał mi się. Tak więc zastanawiam się nad dwoma modelami hondy z tematu. Niestety nie miałem okazji przysiść się do żadnego z nich a mam 167-170cm wzrostu. Boję się że nie dostane stopami (nawet połową stopy do asfaltu). Druga sprawa chciałbym aby motocykl był elastyczny, żeby nie wachlować biegami jeżdżąc po mieście(często we dwoje). Dodam że ważę ponad 90kg. Który z tych motocykli wybrać?

PS. Zasłyszałem opinie że do moich potrzeb lepiej będzie nadawała się CBR100RR, dlatego też znalazła się w tym zestawieniu bo mocy ani jednego ani drugiego nie wykorzystam(nie lubię szybko jeździć).

Z góry dzięki za odpowiedzi.LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w większości tematów, które czytałem napotkałem mało poważne odpowiedzi. Każdy wychodzi z założenia że kupuję się super-sporta żeby kręcić na czerwone pole. Natomiast ja mam zupełnie inne podejście. Zapyta ktoś dlaczego więc chce sportowy motocykl skoro wole się "toczyć" na mniejszych obrotach? Po prostu podoba mi się mimo że nie ma walorów użytkowych takich jak np. wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś darować sobie tą ironię. Wiem że wartości które podają zgadzają się, ale tak naprawę znaczenie ma też szerokość motocykla. Na niższym ale szerszym motocyklu może zabraknąć mi nogi a na teoretycznie wyższym 2 cm ale węższym może być ok. Motocykle są niemal identyczne wizualnie. Pytałem o elastyczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nigdy nie miałem motocykla większego niż CZ350 czy ETZ 250. Jeździłem czasem 600 kolegów (GSF 600N czy GSX600F) motocykle według mnie nie ciągły na niższych i srednich obrotach. Z tego powodu też przyszła mi na myśl 1000RR. Poważnie mówisz z tym zatarciem motocykla?:P



Co do obaw o wysokość, wystarczy wejść do dowolnego salonu i się przymierzyć. A elastyczność to znacznie lepiej ona wygląda np. w CB1000R.

Niestety nie stać mnie na ten rocznik. Jestem w stanie przeznaczyć 15-16k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...