Skocz do zawartości

MZ etz 250 Kilka pytań


matuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wczoraj zakupiłem odrestaurowaną MZ 250. Wszystko jest igła lecz mam 2 sprawy które mnie nie pokojom.

1. Korkiem od wlewu oleju do skrzyni wylatuje mi olej przy dużych prędkościach.

2. Zdjąłem kapę od strony magneta bo na dole się pociła. Widzę że delikatnie cieknie olej mi czujnikiem biegu jałowego. Wymienić go czy wykręcić i dać na silikon. Trzeba na coś uważać przy wykręcaniu go ?

Proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszą przypadłość może odpowiadać nieszczelny simering na wale. Uszczelnia on skrzynię korbową, zapewniając oddzielenie przestrzeni pod tłokiem od komory w której pracują tryby skrzyni. Oczywiście może być też tak, że po prostu masz nalane za dużo oleju, który w trakcie jazdy pieni się i dla tego wypływa na zewnątrz. Sprawdź więc poziom oleju.

W drugiej sprawie to jeśli jest to kwestia samej uszczelki na połączeniu części to wystarczy to poprawić. Jeśli zaś olej przenika przez samą konstrukcję czujnika to trzeba go wymienić. Ale istotne jest znalezienie prawdziwej przyczyny wycieków ze skrzyni, bo najprawdopodobniej masz jedną wspólną przyczynę dla obu spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak byłby nkeszczelny simering na wale to ciśnienie pójdzie w skrzynie a nie będzie brał oleju do cylindra? Pamiętam kiedyś w Simsonie poszedł simering na wale od sprzęgła to kopcił jak lokomotywa i jechać nie chciał. Sprawdzę pierwsze co to dzisiaj ten olej. Oby była to błacha sprawa bo sezon zaczęty i teraz remont to nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...