Skocz do zawartości

Luka pozwalająca na niewymienianie dowodu rejestracyjnego, po wykorzystaniu wolnych miejsc na przeglądy


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sprawa jest taka. Otwieramy dowód rejestracyjny od pojazdu w miejscu gdzie są przeglądy do klepnięcia. Kto tam jest uprawniony do wpisywania? Jedynie diagnosta. Po prawej stronie są miejsca na adnotacje urzędnicze. Kto tam jest uprawniony do wpisywania? Jedynie urzędnicy, nikt więcej. Kończą nam się wolne miejsca na podbicie badania technicznego to co robimy? Ciśniemy na stację diagnostyczną, diagnosta daje nam kwita i ciśniemy do starostwa. A tam należy zapłacić jakieś 100 zł za nowy dowód. Ale teraz uwaga. Po co mamy płacić za nowy dowód? Pokazujemy urzędnikowi,że mamy zrobiony przegląd i prosimy o odpowiednią adnotację w miejscach na adnotacje urzędowe. I tak postępujemy, aż miejsca zabraknie na tych dwóch stronach dowodu. Co powie babka-urzędniczka, która nas obsługuje? Że postradaliśmy zmysły. Co powiem ja? Że proszę mi wskazać podstawę prawną, że ma być zrobione tak jak ona chce. Sprawa się otrze być może o naczelnika wydziału, który pewnie będzie wiedział nie wiele więcej niż babka za okienkiem. Jest wielu już ludzi, którzy tak robią. Polecam sposób. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rubryce "ADNOTACJE URZĘDOWE"- wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

a)"WSPÓŁWŁAŚCICIEL"....

b)"TAXI".....

C)"GAZ-LPG"....

d).....

 

Dwie strony jest tych skrótów i żadnego o badaniu techn. Sprawa czysta i klarowna.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wpisuje się następujące skróty...". Mowa o skrótach. A ja nie chcę wpisywać skrótu tylko termin następnego badania technicznego.

Poza tym, na swoim dowodzie mam np. "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU....". Nie ma tego w tej 'legendzie' skrótów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wpisuje się następujące skróty...". Mowa o skrótach. A ja nie chcę wpisywać skrótu tylko termin następnego badania technicznego.

Poza tym, na swoim dowodzie mam np. "PIERWSZA REJESTRACJA W KRAJU....". Nie ma tego w tej 'legendzie' skrótów.

 

Jeszcze raz sprawdziłem i jest taki skrót, sprawdź dobrze.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kwit jest ważny tylko miesiąc.Po tym terminie policjant chciał mi zabrać dowód....

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otwieramy dowód rejestracyjny od pojazdu w miejscu gdzie są przeglądy do klepnięcia. Kto tam jest uprawniony do wpisywania? Jedynie diagnosta. Po prawej stronie są miejsca na adnotacje urzędnicze. Kto tam jest uprawniony do wpisywania? Jedynie urzędnicy, nikt więcej.

Kupujemy samochód z ważnym przeglądem i przerejestrowujemy go na siebie. Otrzymujemy dowód w którym pani z okienka w WK przepisuje datę następnego przeglądu. A wpisuje gdzie? Na pewno nie w miejscu na adnotacje, tylko w miejscu na badania. Jak żyję nie widziałem przeglądu wpisanego w miejscu na adnotacje.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...