Skocz do zawartości

Brak ładowania


Rekomendowane odpowiedzi

Stator wymieniony i teraz prąd zmienny to 26 przy obrotach około 1000-1500 i 50-60V po przygazówce. Na ssaniu ładowanie 13.8V mierzone na klemach, po rozgrzaniu na wolnych obrotach jest słabo bo tylko 12.6V - 12.8V ale obroty mam bardzo niskie. Jak dodam trochę gazu i podwyższe obroty do około 1000-2000 rpm ładowanie jest 13-13.5V. Na wyższych obrotach jest 14 V. Ciekawy jestem czy to nie wina starego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Jak sprawdzić stator w Evo ( bo ładowanie u mnie w zależności od obrotów waha się od 11.5V do 12V ). Ze strony , którą podał przemek96 niewiele mogę zrozumieć ( nie wiem jak miernik wskazuje nieskończoność) . Dokonałem pomiaru omomierzem ( ustawiony do 200 omów) i po zetknięciu jednej końcówki miernika do masy motocykla a drugiej do jednej z końcówek statora wyszło mi 0.9 ( tak samo przy zmianie końcówek ) po podłączeniu miernika do obydwu końcówek statora również wynik 0.9 oma ( chyba jest przebicie na masę ? ) . Jeżeli chodzi o prąd ze statora po podłączeniu miernika do jego obydwu końcówek to na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach wacha się od 13.9 V do 14.7 V( zmiennego) Po odkręceniu manetki gazu prąd osiąga wartość nawet do 90 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak sprawdzić stator w Evo ( bo ładowanie u mnie w zależności od obrotów waha się od 11.5V do 12V ). Ze strony , którą podał przemek96 niewiele mogę zrozumieć ( nie wiem jak miernik wskazuje nieskończoność) . Dokonałem pomiaru omomierzem ( ustawiony do 200 omów) i po zetknięciu jednej końcówki miernika do masy motocykla a drugiej do jednej z końcówek statora wyszło mi 0.9 ( tak samo przy zmianie końcówek ) po podłączeniu miernika do obydwu końcówek statora również wynik 0.9 oma ( chyba jest przebicie na masę ? ) . Jeżeli chodzi o prąd ze statora po podłączeniu miernika do jego obydwu końcówek to na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach wacha się od 13.9 V do 14.7 V( zmiennego) Po odkręceniu manetki gazu prąd osiąga wartość nawet do 90 V.

 

 

 

Wg.opisu to pomiary napięcia robisz prawidłowo.

U mnie kiedyś były podobne wyniki, a okazało się że padł stator.

Pozostanie wymiana statora lub przezwojenie u dobrego fachowca.

Edytowane przez lech N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak sprawdzić stator w Evo ( bo ładowanie u mnie w zależności od obrotów waha się od 11.5V do 12V ). Ze strony , którą podał przemek96 niewiele mogę zrozumieć ( nie wiem jak miernik wskazuje nieskończoność) . Dokonałem pomiaru omomierzem ( ustawiony do 200 omów) i po zetknięciu jednej końcówki miernika do masy motocykla a drugiej do jednej z końcówek statora wyszło mi 0.9 ( tak samo przy zmianie końcówek ) po podłączeniu miernika do obydwu końcówek statora również wynik 0.9 oma ( chyba jest przebicie na masę ? ) . Jeżeli chodzi o prąd ze statora po podłączeniu miernika do jego obydwu końcówek to na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach wacha się od 13.9 V do 14.7 V( zmiennego) Po odkręceniu manetki gazu prąd osiąga wartość nawet do 90 V.

To cała procedura:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/133793-problem-z-ladowaniem-krok-po-kroku/

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem procedurę krok po kroku jednak nie rozumiem za bardzo jak miernik pokazuje nieskończenie wielką rezystancję ( u mnie wskazuje brak oporów cyfrą 1 tj. przed dotknięciem styków ) oraz co to są te upływności w rezystancji tzn. jak je wskazuje miernik ( nie miałem miernika w ręku od technikum elektromechanicznego ok. 30 lat temu już niestety nie pamiętam ) . Czy jeżeli jeden styk miernika podłączę do jednego z wyjść statora ( mam 2 ) drugi do masy motocykla to co powinien wskazać miernik ( omomierz 200 ) ? U mnie wskazuje wartość 0.9 ( spada ona z ok 4 ) na każdym ze styków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem procedurę krok po kroku jednak nie rozumiem za bardzo jak miernik pokazuje nieskończenie wielką rezystancję ( u mnie wskazuje brak oporów cyfrą 1 tj. przed dotknięciem styków ) oraz co to są te upływności w rezystancji tzn. jak je wskazuje miernik ( nie miałem miernika w ręku od technikum elektromechanicznego ok. 30 lat temu już niestety nie pamiętam ) . Czy jeżeli jeden styk miernika podłączę do jednego z wyjść statora ( mam 2 ) drugi do masy motocykla to co powinien wskazać miernik ( omomierz 200 ) ? U mnie wskazuje wartość 0.9 ( spada ona z ok 4 ) na każdym ze styków .

Tak, "1" to nieskończenie duża rezystancja.

Między dwoma przewodami (bo masz jednofazowy altek) musi być przejście, czyli rezystancja będzie niewielka. Z kolei jak podłączysz do jednego przewodu i do masy (ewentualnie jak masz wykręcony to do rdzenia) to rezystancja ma być nieskończona. Gdy pojawi się w tej opcji jakieś wskazanie to własnie jest upływność, która świadczy o zwarciu uzwojeń z masą.

Jak chcesz zrobić test uzwojeń pod obciążeniem to podłącz po te dwa przewody żarówkę 100W i odpal motór. Po dodaniu gazu musi świecić bez żadnych anomalii typu mruganie. Uzwojenia potrafią dopiero pod obciążeniem prądowym pokazywać różki.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba popsuty jest stator. Dodatkowo sprawdziłem jeszcze metodą chalupniczą tj. podłączyłem żarówkę 12v do bieguna baterii jeden styk do statora drugi biegun do masy moto. niestety obwód się zamknął zarowka świeciła się to samo dzialo się na 2 styku statora. Stator ma przebicie do masy motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...