Skocz do zawartości

Vulcan VN 1500


jelu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie a ja ma Vulcanka z 95 roku z przebiegiem 80 000 i już oleju nie bierze. Co prawda zrobiłem dopiero ok 3 tys po małych zmianach konstrukcji silnika :) ale mam nadzieję ze będzie ok. W tym sezonie wyjdzie szydło z worka i pochwale się ostatecznie. A olej Bell Ray 20W50 jak na taki przebieg i śmiga. Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Manio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam pytanko, na jakim oleju jezdzicie? Pytam bo ja jeżdżę na Castrolu 10w40 i od jakichś 2tyś. obr/min. zaczynają klepać zawory. Niewiem czym to jest spowodowane, może używam złego oleju, a może hydroregulatory do wymiany :rolleyes: Sam już nie wiem. Motocykl ma przebieg 14 tyś. mil więc nie jest jakiś kosmiczny. Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od nowości oryginalne wydechy były zmienione na inne to mogły narozrabiać w zaworach i ich gniazdach.

Na PW opisz problem forumowiczowi Piotr Dudek. Prowadzi serwis moto i chętnie doradza.

Edytowane przez mirek_VN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirku za odpowiedż, a co do wydechów to są oryginalne i nic nie było przy nich kombinowane. Wydaje mi się że zaraz po zmianie oleju tak przez pierwsze 1-2tyś. km. silnik pracuje cicho a potem zaczynają klepać zawory. Przecież nie będę zmieniał oleju co 2tyś.km. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirekVN chłopie robisz z siebie wielkiego szpeca od Vulcanów ,naczytałes się głupot o żabach z internetu i udajesz greka a zapewne w rzeczywistości to nawet 2tys km nie zrobiłes na tym sowim Vulcanie więc swoje uszczypliwe uwagi w stosunku do mojej osoby wsadż sobie głęboko w dupe , wrzuć na luz moja dobra rada.

 

Jacek8811 raz wlałem castrola do silnika i nigdy więcej tego nie zrobie ,podobne objawy .Szybko zmieniłem na motula a olej staram się zmieniąc co 5k km.Na Twoim miejscu jednak olej bym wymienił ,nie jest to wielki koszt a będziesz miał czyste sumienie i sprawny silnik :wink: :biggrin: Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w środę lecę po swojego Vulcana 1500 namada z 2002r.

Proszę o podpowiedzi na co w szczególności zwrócić uwagę przy oglądaniu sprzęta ??

 

Z góry dzięki za informację, Pozdrawiam i aby do wiosny :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w środę lecę po swojego Vulcana 1500 namada z 2002r.

Proszę o podpowiedzi na co w szczególności zwrócić uwagę przy oglądaniu sprzęta ??

 

Z góry dzięki za informację, Pozdrawiam i aby do wiosny :biggrin:

 

Niezazbytnio znam się na motocyklach jeszcze, ale popatrz czy nie ma śladów po naciekach na silniku, czy suchy jest silnik, czy sie prowadzi prosciutko - te rzeczy sprawdz po jakies przejażdżce i w jej trakcie, bo pod sprzedaz to moze byk podsztyftowany. Popatrz na tarcze hamulcowe czy nie są mocno porysowane i zużyte - nic mi wiecej do łba nie przychodzi.

 

 

A ja mam inne pytanie: jak podprowadzić prąd do oświetlenia tablicy rejestracyjnej? Przeniosłem z błotnika na bok - przy kardanie tablice rejestracyjną. Elektryk ze mnie żaden ale, proszę mnie wyprostować jeśli się mylę, trza mi podciągnąć napięcie z tylnego oświetlenia? Czy inny pomysł?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie: jak podprowadzić prąd do oświetlenia tablicy rejestracyjnej? Przeniosłem z błotnika na bok - przy kardanie tablice rejestracyjną. Elektryk ze mnie żaden ale, proszę mnie wyprostować jeśli się mylę, trza mi podciągnąć napięcie z tylnego oświetlenia? Czy inny pomysł?

pzdr

Z tylnej lampy będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie a ja ma Vulcanka z 95 roku z przebiegiem 80 000 i już oleju nie bierze. Co prawda zrobiłem dopiero ok 3 tys po małych zmianach konstrukcji silnika :) ale mam nadzieję ze będzie ok. W tym sezonie wyjdzie szydło z worka i pochwale się ostatecznie. A olej Bell Ray 20W50 jak na taki przebieg i śmiga. Pozdrawiam serdecznie.

Witaj Manio. niech zgadnę ;;; zamknąłeś układ chłodzenia tłoków? Jeśli tak to lepiej nie lej tej smoły 20W50 to olej na bardzo wysokie temperatury których nie ma w naszym pięknym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest już w domu !!!!!

Teraz już nie mogę się doczekać się wiosny, cieszę się nim jak cholercia :biggrin:

 

Pzdr ;)

 

 

No to gratulacje !! Wziąłeś ze sobą jakiegoś śpeca, czy sam pojechaleś na oględziny ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...