Skocz do zawartości

Suzuki Freewind XF650 1997r. - rozrząd


wiciu_r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Po raz pierwszy ustawiam rozrząd w swojej Suzie. Mam podejrzenie, że mój mechanik przestawił rozrząd (przy zmianie łańcuszka) o jeden ząbek bo Fredzio stracił osiągi. Moja skanowana serwisówka jest równie czytelna co intencje przeciętnego polityka.

Jak na fotce tłok najwyższy, wał na T, ale nie wiem co jest znakiem na górnej zębatce. Umyka mi to chociaż piję coraz mniej bo ręcę się trzęsą i więcej rozlewam... :-). Poza tym luzy zaworowe znam i sobie z tym poradzę. Ten sam motorek, chociaż z innymi luzami zdaje się w DR-kach. Może ktoś uprzejmie focie zapoda?

 

Dzięx

post-58907-0-73036800-1459279757_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tak jak w DR-ce to u mnie tryb jest przestawiony o jakieś 30 stopni.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5303410f049ad556

 

jutro przestawię bo właśnie kupiłem nowe zapinki do zakucia łańcucha i sprawdzę

 

Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem coś więcej.

Na alternatorze we wzierniku musi być T, a na wałku rozrządu PO ZDJĘCIU TEJ ZAŚLEPKI ukazują się poziome nacięcia, które muszą być równo z głowicą. Rozrząd ustawiony prawidłowo, próba uruchomienia, gdzieś z tyłu delikatne "syk" i znikło całkowicie napięcie... Parę telefonów i informacja, że lubi zawiesić się przekaźnik rozrusznika i trzeba go wówczas potraktować z lekka terapią wstrząsową typu młotek... Na razie morale zero i pięciokilowy hammer na podorędziu. Jutro spróbuję walczyć z gnojkiem dalej...

Szacenuk

post-58907-0-71820000-1460142247_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto odpaliło i chodzi wspaniale. Wymienione 2 świece (na nominalne - 55zł), ustawiony rozrząd z maksymalną możliwą dokładnością, gaźnik wg. serwisówki, i jest super Pozostało tylko wymieni aku na jakieś "normalne" , a nie chińskie g...wno co to po 2 obrotach wałek klęka.

Pozdrowionka Wszystkim Super Jednośladowcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...