Skocz do zawartości

Suzuki GZ 125 Marauder , Luźny pedał biegów


LorrdWu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,kupiłem niedawno motor jestem śwież y w tym temacie ,po prostu potrzebuje go żeby dojeżdżać do pracy . Z niewiadomych przyczyn wybrałem 13 latka . Mój problem polega na tym że pedał biegów jest luźny i trochę psuje to komfort jazdy ,czasami nawet nie wbija biegu . Chodzi mi o to co jest między pivotem a pedałem (to chyba jakaś guma nie wiem ) .
Dołanczam film do posta i zdjęcie .
https://youtu.be/zf7etJHRkvk

 

post-85306-0-31977100-1459157459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psia kość, lata jak żyd po pustym sklepie ;) jak dla mnie, to powodem luzu jest brak smaru i to od dłuższego czasu. Moja Maruda ma lekki luz, ale u ciebie to masakra. Wyjście jest: albo jakaś tulejka, albo zmiana całej stopki. I smarować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , podkleiłem pivot do około taśmą izolacyjną i włożyłem pedał . Pomogło pedał już sie nie rusza jak Żyd po sklepie ,ale wolałbym bardziej profesjonalne rozwiazanie problemu .jezeli ktoś by cos wiedział proszę napisać .

Mam drugie pytanie ten pedał biegu jest ciut za wysoko i zeby zmienić bieg np. Na dwójkę muszę podnosić stopę . czy możliwe jest to ze poprostu ten pedał jest z innego motoru nawet. Innej marki motoru . Koleś który mi to sprzedał jest Angolem ,oni lubią odjeb*ac maniane .

Regulowałem wysokość pedała na tym pręciki ,trochę pomogło ale szału nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasma to prowizorka, szlag ją trafi i to szybko. Co jest bardziej zużyte: sworzeń czy tulejka? Strzelam, że oba .Najlepiej wymienić na używkę, ale w dobrym stanie. Jeśli to zbyt kosztowne, innym wyjściem będzie dojście do normalnie wyposażonego (migomat, frezarka itd) warsztatu ślusarskiego, tzn. wspawać nowy sworzeń, rozwiercić tuleję pedału i dopasować tulejke redukcyjną. Czy ten pedał może być z innego typu motoru? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , potrzebuję wymienić stacyjkę w moim suzuki gz 125 . Zacząłem rozkręcać i natknąłem sie na śrubę do której nie mam Końcówki . Możecie mi napisąc gdzie mogę ją dostać lub jak ją rozkręcić ?. Jest to gwiazdka z cypelkiem . gdzie ją dostane ?

IMG_0377_1.jpg

Edytowane przez LorrdWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pedał tylko jak już to gej :p a lepiej dźwignia :D

 

Co do dźwigni zmiany biegów, to odkręciłbym całość i zaniósł do tokarza, obrobi otwór w dźwigni i trzpień na którym siedzi, a pomiędzy to dotoczy tulejkę z brązu, albo teflonu i będziesz miał git, u mnie byłoby o 10-20zł

 

Regulację masz na cięgnie i tam możesz pokombinować

 

Co do stacyjki to odpowiedni torx dostaniesz w sklepie z narzędziami, gdyby nie mieli z dziurką, to możesz ten cycek po prostu zbić pobijamiem malutkim i użyć normalnego torxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...