Skocz do zawartości

Aprilia area problem z przyśpieszaniem


DanielK2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam skuter Aprilia Area51. Mam problem z prędkością. Gdy go kupiłem do 80-90km/h przyśpieszał dosłownie w kilka sekund. Po pewnym czasie rozpędza się do 40-50km/h szybko, lecz potem strasznie wolno, (czasami do 55km/h i już w ogóle nie jedzie szybciej) ale częściej do 60km/h i potem znów moc powraca i rozpędza się szybko. Nie wiecie co moze mu dolegac. Proszę o pomoc Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarte talerze wariatora, zrobił się na nich rowek - powinny być idealnie gładkie. Przy okazji do sprawdzenia stan rolek oraz powierzchnia w wariatorze, po której te rolki się poruszają. Ma być czysto i gładko a rolki nie powinny mieć żadnych ubytków czy wyżłobień. Jak to nie pomoże to będziemy myśleć dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz , ze to może być wina sprężyny centralnej?

 

Sprężynę centralną (oraz sprężynki sprzęgła) bym raczej zostawił w spokoju. Jeśli się okaże, że na talerzach jest gładko a rolki i prowadnice rolek nie wykazują żadnego zużycia to wtedy możesz pokombinować z twardszymi sprężynami - ale uzyskasz tym tylko większe obroty przy ruszaniu a start się zbytnio nie polepszy. Po założeniu twardszych sprężyn o wiele szybciej zużyją się wszystkie elementy układu przeniesienia napędu.

 

Ja tam cały czas obstawiam na pierwszym miejscu wytarte talerze bo one się z czasem wycierają i przez to wyżłobienie pasek się nie przesuwa płynnie co skutkuje mułem w środkowym zakresie. Na drugim miejscu bym obstawiał rolki i syf w prowadnicach. Syf zbiera się z paska napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprężynę centralną (oraz sprężynki sprzęgła) bym raczej zostawił w spokoju. Jeśli się okaże, że na talerzach jest gładko a rolki i prowadnice rolek nie wykazują żadnego zużycia to wtedy możesz pokombinować z twardszymi sprężynami - ale uzyskasz tym tylko większe obroty przy ruszaniu a start się zbytnio nie polepszy. Po założeniu twardszych sprężyn o wiele szybciej zużyją się wszystkie elementy układu przeniesienia napędu.

 

Ja tam cały czas obstawiam na pierwszym miejscu wytarte talerze bo one się z czasem wycierają i przez to wyżłobienie pasek się nie przesuwa płynnie co skutkuje mułem w środkowym zakresie. Na drugim miejscu bym obstawiał rolki i syf w prowadnicach. Syf zbiera się z paska napędowego.

Ok na dniach sprawdzę, jak by było wytarte to ile kosztuje taki talerz? Możesz podesłać jakiś sklep z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...