Skocz do zawartości

Bandit samodzielne blokowanie na a2


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Blokował może ktoś z was drodzy kolego jakieś moto już na a2 ?

Dużo sie naczytalem co i jak ale to i tak widze ze czasem jest roznie dlatego wolalbym zeby ktos kto juz to robil pokierowal mi co mam zrobic, bo msm 30 dni na przrejestrowanie i chcialbym juz zrobic tak zeby mial wbite 35kw a nie ze od sezonu bede musial robic nowy dowod rejestracyjne itp bo bede musial go stłumić :)

Za pomoc napewno sie odwdziecze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było się wcześniej urodzić? :D

Nie jest po prostu tak, że kupujesz sobie kit do zdławienia, idziesz do mechanika który to założy i wystawi odpowiedni papierek, dajesz znać do wydziału komunikacji i tyle?

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że chcesz na już. To wpisz w google "fincher blokowanie na a2" lub "fincher fazer na a2" czy coś w tym stylu i powinno znaleźć, bo opisywałem to nie raz :)

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/photos/114823191016378064967/albums/5944733836505083057?authkey=CK_fmYCM1t2p-gE

 

Sprawa wygląda następująco.

Motocykl to Yamaha FZS 600 Fazer o mocy 95KM=70KW.

 

Zaczynamy od zmierzenia mocy wyjściowej, w moim przypadku było to 91KM. Załącznik numer "5"

Trzeba ograniczyć moc, ja to rozwiązałem w następujący sposób: W mocowanie rollgazu została włożona śruba blokująca możliwość odkręcenia manetki w dość znaczynm stopniu. Koszt 0zł czas montażu/demontażu 2minuty. (jak ktoś by chciał mogę wykonać zdjęcia do wglądu)

Motocykl zablokowany to znowu na hamownie, moc po zablokowaniu przedstawia załącznik numer "6" i wysosi ona 24KM=18KW.

Koszt hamowni 100zł (tak trochę przesadziłem z blokadą ale cóż...)

Z kompletem wykresów z hamowni udajemy się do rzeczoznawcy samochodowego po odpowiednią opinię. Załączniki numer "3" i "4".

Koszt 350zł

Mamy już opinię rzeczoznawcy, i wykresy z hamowni.

Teraz udajemy sie do okręgowej stacji kontroli pojazdów na "dodatkowe badanie techniczne po zmianach konstrukcyjnych"

Koszt 82zł

Od diagnosty uzyskujemy następujące dokumenty: "Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu" załącznik numer "1" i "opis zmian dokonanych w pojeździe" załącznik numer "2".

 

Mamy już komplet dokumentów. Udajemy sie do Starostwa Powiatowego do Wydziału Komunikacji. Tam dostaniemy do wypełnienia wniosek z zawiadomieniem o zmianach w pojeździe. Wypełniamy i okazujemy dokumenty od diagnosty numer "1" i "2". Wnosimy opłatę za wymianę dowodu rejestracyjnego i czekamy do 30 dni na jego odbiór.

 

Kosztorys:

Wykonanie blokady: 0zł

Hamownia: 100zł

Rzeczoznawca: 350zł

Przegląd: 82zł.

Wymiana dowodu:52zł

Suma: 584zł

Tak to wyglądało jak robiłem fzsa, z tego co wiem teraz rzeczoznawcy za samą opinie liczą sobie 500-800zł

Pozdrawiam Fincher

Edytowane przez fincher

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam informację dla tych co myślą "zablokuję tylko na czas rejestracji, potem się odblokuje i na A2 będę latał sprzętem o pełnej mocy".

W razie kolizji gwarantuję wam, że rzeczoznawca z ubezpieczalni weźmie motocykl na dokładne oględziny i jak wyjdzie na jaw (a jeśli blokada będzie zdjęta to na 100% wyjdzie bo wierzcie lub nie ale rzeczoznawcy z TU to nie osły) to nie dość, że będziecie mieli na głowie paragraf za jazdę bez uprawnień to jeszcze wpędzicie się w duże koszta bo ubezpieczyciel sobie wszystko od was ściągnie i to z ładnymi odsetkami. Zapewniam, że TU zrobią wszystko żeby tylko uciec od wypłaty szkody a oni doskonale wiedzą co niektórzy robią, zwłaszcza w przypadku A2 ;)

 

Skąd to wiem? Ano mam w rodzinie rzeczoznawcę z wieloletnim stażem i on by tutaj mógł codziennie pisać wam różne perełki co to niektórzy wyprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej oczywista sprawa. Kolega prosił żeby napisać jak zablokować, to napisałem. Co zrobi to już jego sprawa. Nikt za nikogo nie będzie odpowiadać bo każdy ma swój rozum.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...