Skocz do zawartości

Generic XOR 50 - Paliwo nie dochodzi do gaźnika ani do cylindra - Skuter nie odpala


efeseu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam skuter generic xor 50. Z miesiąc temu gdy jechałem do sklepu wszystko było normalnie. Potem gdy podjechałem do drugiego sklepu i się zatrzymałem przy nim, to silnik mi sam zgasł i już nie dało rady go odpalić. Dodam, że dzień przed tym jak to się stało, deszcz lał na maxa przez co jak wracałem ze szkoły tracił moc. U siebie na ulicy już tylko wyciągał jakieś 10kmh, może nawet i mniej. Na drugi dzień odpaliłem go no i normalnie chodził ale potem zgasł i do dzisiaj nie wiem co z nim jest.

 

Świece wymieniałem na zapasową i to samo - iskra jest a nawet bardzo dobra, więc to nie jest tego wina.

Kupiłem nową cewke, wymieniłem i nadal nic.

 

Zajrzałem co jest grane z paliwem - okazało się, że paliwo nie dochodzi do gaźnika. Świeca ciągle sucha a jak wziąłem sprawdziłem cylinder to również był suchutki.

 

Kranik paliwowy jakimś cudem jest poluzowany, chociaż gdy był wymieniany był mocno przykręcony - może dlatego nie łapie paliwa tylko powietrze gdzieś tam przy kraniku? - Jutro to sprawdzę bo teraz już jest za późno.

 

Dodam, że kompresja jest w porządku.

 

Jakie jeszcze mogą być przyczyny tego?

 

Aha, i zapomniałbym. W tamten dzień co jechałem na skuterze coś pierdykło, strzeliło czy tam trzasnęło gdzieś spod skutera - nie wiem dokładnie skąd. Po tym jak to się stało to starczyło na podjechanie do sklepu z jakieś półtorej minuty, a potem już zgasł...

 

Proszę o pomoc :)

Edytowane przez efeseu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz wężyk paliwa z gaźnika i dajesz w słoik a ten drugi od podciśnienia ściągasz bierzesz w usta i ssiesz jakbyś chciał malinkę lasce na szyi zrobić i powinno wtedy lecieć paliwo ( tym od paliwa bo jak się napijesz benzyny przez ten od podciśnienia to znaczy że kranik uszkodzony )

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik wymieniłem na stary i nadal tak samo. Wziałem ten wężyk i go ssałem i paliwo leciało, lecz gdy podłaczyłem ten wężyk paliwowy do gaźnika ni cholery nie chce tam zlecieć do tego gaźnika.

Gaźnik był tera przeczyszczony...

O co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w komorze pływkakowej gaźnika pusto ?

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie coś się wydaje że tam coś się w cylindrze uszkodziło , zdejmij czapkę albo zmierz kompresje a nie kręć na siłe bo może np tłok jest uszkodzony i zniszczysz jeszcze korbę.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdjac glowice od cylka musze wszystko rozbierac a czasu na to nie mam, zwłaszcza że skuter stoi przed domem a zostawiać go tak na noc nie będę.

Odpalanie go z aku od samochodu też nie pomogło.

Znalazłem rozwiązanie.

 

Iskra jest raczej w porządku, lecz nie za dobra zapewne przez kompresję?

 

Cewka jest nowa więc raczej nie to, czyli co innego? Moduł, tak mi się wydaje. Znajomy był ogarnąć co z nim nie tak i też to stwierdził, bo nic innego nie widzi teraz - paliwo dochodzi, lecz właśnie ta iskra do dupy.

 

Jak przyjdzie mi nowy moduł napiszę co i jak i czy odpala :P

 

Jak dzisiaj raz czy dwa razy odpalił to mulił strasznie.

Edytowane przez efeseu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskra z kompresją nie ma prawie nic wspólnego :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo impulsatora , albo cewki , albo cewki zasilającej cdi albo zwarcia w instalacji........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...