Skocz do zawartości

Wymiana uszczelniaczy lag po raz kolejny...


Major87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj nie były to jakieś kosmicznie skonstruowane śruby. Jeśli nie ma nic ponad gwint i gładką częśc to dobierzesz coś w normalnym sklepie metalowym .Na fiszkach sprawdź , może tam są jakies detale .

A drogi są dwie :

- ścisk lagi i pneumat z udarem na wysokim ciśnieniu

- wiercenie

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz parts catalog http://bv000245.ferozo.com/despieces/SUZUKI/EN%20125.pdf znajdz sobie ta śrubę i zamow nowa po nr katalogowym w Suzuki a stara rozwierć.

Jak ci sie nie chce wertować pdfa to tu masz elektroniczny http://www.megazip.net/en/zapchasti-dlya-motocyklov/suzuki/en125-2252/en125-13940

 

Mozesz to spokojnie rozwiercic nic nie dostanie sie do srodka. Mozesz tez scisnac lagę i sprezyna unieruchomi tłoczysko w środku na tyle ze pewnie bedziesz w stanie odkrecic to pneumatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

Co prawda katalog części jest mi znany (ciągnąłem z jakiejś strony w Tajlandii), numerek też, ale Suzuki nic sobie z tego nie robi. Pytania o wymiary czy inne dane części całkowicie przerastają ich możliwości odpowiedzi. Z filtrem oleju było tak samo, mieli jakieś dwa wewnętrzne, ja pokazałem który chcę, a oni, że nie są pewni i nie powinni mi sprzedać, bo to nie do mojego moto ku*wa mać... W końcu jak przysiągłem na swoją matkę, że nie będę chciał zwracać, łaskawie mi go oddali za funtów 6... Śrub nie mieli i muszą zamawiać, ale nie chcą, bo to może nie pasować.

Wycwaniłem się i znalazłem jakiegoś gościa, który sprzedaje nówki sztuki. Wymieniliśmy kilka mejli i czekam na wycenę części i na info o terminie dostawy - śruby, podkładki, "bush" - tutaj też nie jestem pewien polskiej nazwy

 

Mozesz tez scisnac lagę i sprezyna unieruchomi tłoczysko w środku na tyle ze pewnie bedziesz w stanie odkrecic to pneumatem.


Kiedyś tak mi się wydawało. Ale widziałem na własne oczy, że się nie dało :P

Edytowane przez Major87

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ;).

W sumie to ostatni pożyg prawej lagi wyszedł Suzie na dobre, przynajmniej nie telepie mi kierownicą jak zdejmuję z niej ręce ;). :banghead:

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...