Skocz do zawartości

Świece zapłonowe ZX-12R


arturwroc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Przy okazji małego remontu zamierzam wymienić w 12-tce świece zapłonowe. Producent zaleca świece Platynowe NGK dwuelektrodowe CR9EKPA. W serwisówce nie ma mowy o jakiś zamiennikach czy świecach irydowych. Natomiast na allegro można spotkać świece irydowe DENSO o oznaczeniu IU27A (jednoelektrodowe). I tu pojawia się moje pytanie, Świece NKG można kupic najtaniej za ok 50zł szt plus wysyłka natomiast te irydowe za 35 zł plus wysyłka. Czy fakt że świeca posiada jedną a nie dwie elektrody wpłynie na pracę silnika? irydowe powinny być trwalsze od platynowych nie wiem tylko jak będzie silnik na nich pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu DENSO:

http://www.globaldenso.com/cgi-bin/global/plug/euro/mc/mc-plug.cgi?name=ZX-12+R++NINJA++%28ZXT20A%29&filename=mc-67.txt&action=search

 

producent do tego motocykla zaleca właśnie irydowe IU27A., lub zwykłe U27ETR

 

Mój brat ma właśnie takie irydówki w swojej ZX-12R i zrobił na nich do tej pory 20kkm, a silniczek chodzi jak złoto.

 

Co do porównania platyny z irydówką:

Przebieg świec niklowych DENSO w silniku napędzanym benzyną szacuje się na 30.000 km, świec platynowych standard na ok. 70.000 km, a Double Platinum (podwójna platyna) powyżej 80.000 km. Przebieg świec irydowych – zależny od grubości elektrody środkowej i konstrukcji elektrody masy – wynosi od 60.000 km do 120.000 km w przypadku świec DENSO Super Ignition Plug (w świecach SIP została wyciągnięta elektroda masy, podobnie jak w świecach zapłonowych DENSO TT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...