Skocz do zawartości

cbr f3 kłopot z odpaleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kłopot w swojej f3. Dokładnie to chodzi o to, że nie mogę jej odpalić, musze katować ją rozrusznikiem z 15 razy i ciagle dawać gazu. Już mnie to powoli zaczyna wkurzać, bo szkoda mi rozrusznika. Po tym jak odpali to mocno dymi ale po 10 sekundach przestaje (ale wiadomo, że po takim kręceniu dużo benzyny w cylindrach). Na wysokich obrotach też lubi puścić lekką chmurkę (ale naprawdę lekką). Sprzedawca powiedział mi, że musze wymienić cewki. Jak myślicie to naprawdę mogą być cewki czy obstawiacie coś innego? Powiem też, że na małych obrotach pracuje nierówno.

A i jeszcze jak mi zgaśnie i szybko ją odpale za pomocą gazu, to odpala bez problemu, ale jak ją zgasze i poczekam z 2 minuty to znowu katowanie 15 razy rozrusznikiem.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanko. Ten wlew oleju przy koszu sprzęgłowym to do oleju jakiegoś przekładniowego? Bo mam jeszcze na górze plastikowy zbiornik i nie wiem czy on nie jest na silnikowy. Ale chyba nie. A nie chce mi się szukać w manualu, więc tu zadaje pytanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości japsów skrzynia jedzie z silnikiem na jednej oliwie dlatego zalanie japońca olejem typowo samochoowym może skończyć się uślizgami sprzęgła (ale nie musi).

Np. w ruskach masz osobna oliwę dla pieca i skrzyni .

 

Przydało by się jakies kompendium , coś jak temat o ładowaniu bo pytania wracają jak bumerang a wyszukiwarka prędzej znajdzie przepis na spagetti bolognese niz konkretną odpowiedź.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zobaczyłem, że jak podładuje akumulator to moto lepiej zapala. Nie musze długo kręcić rozrusznikiem by odpalił. Ale myślę, że jak akumulator by był do dupy to nie miał by sił na te kręcenie z 15 razy rozrusznikiem (chodzi mi o to co napisałem w pierwszym poscie) Nie wiem wymieniać aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...