Skocz do zawartości

Buduję motocykl :)


Fiedroz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio buduję motocykl typu motocross, dirt bike , jak kto woli :)

Motor jest już prawie gotowy, czekam aż dojdzie do mnie silnik i koła.

Mam pytanie. Czy jak już go skończę to będzie mógł być dopuszczony do ruchu drogowego ?

Nie wiem czy jednoślady zrobiony samemu mogą być dopuszczone.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Fiedroz

 

Prześlę fotki jak skończę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd taka teza?

teoretycznie da się ale schody są dość strome i koszta spore

najprościej w budowie wykorzystać ramę zarejestrowanego motocykla i jeżeli będzie spełniał warunki dopuszczenia do ruchu to będzie git

na szczęście w Polsce jeszcze jest dość liberalnie jeśli chodzi o przeróbki (zwłaszcza w porównaniu do Niemiec) a diagności na stacjach kontroli pojazdów mają nikłe pojęcie w temacie motocykli

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy głupiej przyczepce dmc 750kg, koszt rejestracji to minimum 1800 PLN. Aż się boję myśleć, ile kosztowało by badanie pojazdu silnikowego?

Do tego, o ile nic się nie zmieniło, to takie badanie jest w stanie zrobić tylko PIMOT w Warszawie.

Zadzwoń i zapytaj. Facet z którym ja gadałem, był miły i rzeczowy.

Obawiam się jednak, że taka rejestracja będzie droższa niż sam pojazd.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to facet tak tłumaczył, że 800 zł, to będzie koszt badania pod warunkiem, że przyczepka będzie zbudowana z homologowanych części, do których oni robili homologację, więc mają od ręki dostęp do dokumentacji. Jeśli inne i będą musieli wyciągać dokumentacje od innych podmiotów, które je robiły, a to podwaja koszt badania każdej części (+ około 200 zł od każdej). Co masz w przyczepce, co wymaga homologacji? Raptem zaczep, oś i światła. W motocyklu będzie tego dużo więcej i na pewno do niczego nie będą mieli papierów. Poza tym niezbędny będzie projekt z rysunkiem technicznym. To może być trudniejsze, niż sama budowa.

Jak już przejdziesz badania, to ministerstwo transportu skasuje Cię 800 zł za zgodę jednostkową na rejestrację. Na koniec rejestracja - 200 zł.

Nie wiem na jaką skalę jest to przedsięwzięcie, ale jeśli zależy Ci na tej rejestracji, to na Twoim miejscu zorientował bym się jak to wygląda w innych krajach? Z tego co się orientuję, to chyba w GB można to jeszcze załatwić jakoś po ludzku.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...