Skocz do zawartości

Ocena stanu wałka rozrządu!


scott880
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

xgk42e.jpga5gmxi.jpg2yx55pg.jpg156soyh.jpg

 

Macie dokładniejsze zdjęcia.

 

Jak widać nie ma "dołu" u dźwigni zaworu. Moim zdaniem nie wygląda to jakoś tragicznie. Widocznie zajrzałem do zaworów zanim tak naprawdę zaczęło się coś dziać. Nie było żadnych stuków czy szmerów. Czy zaglądanie pod głowice jest konieczne?

Czyli jak wał do wymiany i dźwignia też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie może teraz nie wygląda tak tragicznie i można spróbować wypolerować. Tylko tego oleju brak- no chyba że myłeś benzyną.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie może teraz nie wygląda tak tragicznie i można spróbować wypolerować. Tylko tego oleju brak- no chyba że myłeś benzyną.

 

No właśnie nic nie myłem a nawet nie spuszczałem oleju...

Możecie mi powiedzieć, gdzie on powinien dokładnie być? Na pewno zdziwił mnie fakt, że na wydechowych zaworach oleju jest do połowy krateru, a tu jak widać prawie nic :ohmy:. Chyba będę musiał ściągać głowicę i szukać zatkanych przewodów? Nie ukrywam, że poprzedni właściciel nie oszczędzał na silikonie, a dodatkowo mam podejrzenia, że nie zmieniał nawet filtra oleju przez dobre 3 lata....

 

W dupe węża. Nadziałem się.

 

PS. wałek na pewno wymienię na nowy, ale czy to mnie zmusza również do wymiany dźwigienek zaworowych, czy mogą zostać jak są tylko leciutko przetarte?

 

2n04ler.jpg

Edytowane przez scott880
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mają wyżłobień, bo powinny działać. One mają na wierzchu super twardą powierzchnię, gdy się przetrze to dalej idzie jak w masło.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...