Skocz do zawartości

Stuki w silniku Thunderace


Kamilm29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z moim Ace pewnego dnia podczas jazdy zaczęło stukać szybkie głuche stuki,(tyrkotanie) zaczynały się od 4tyś obrotów i tak do 6tyś słychać je bardzo mocno potem jakby ciszej lub silnik zagusza podjechałem pod garaż i na jałowym biegu jest cisza.Na drugi dzień jak był zimny jest wszystko ok dopiero zaczyna się jak jest rozgrzany tak po przejechaniu 10km w mieście i przekroczeniu 4tyś obrotów myślałem że to może kosz sprzęgłowy wymieniłem i nic rorząd sprawdzałem po napinaczu jest w połowie na 7 ząbkuw z 15 czy takie odgłosy może powodować łańcuch alternatora bo jak zdjąłem kosz to była możliwość sprawdzenia i był dosyć mocno lużny uniosłem go na ok 1cm. może trochę więcej a exap jest wyregulowany i synchronizacja też jedyne co nie było robione to regulacja zaworów ale czy zawory by nie dzwoniły metalicznym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wydech o okolice do sprawdzenia czy się coś nie luzuje

a łańcuszek rozrządu- nie rozrządu może i był dobrze napięty ale jak będzie odchodził od koła to i tak do wymiany się kwalifikuje, nie wszystko musi być jak struna napięte

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworow nie robiłem bo silnik jest po wymianie nie zdazyłem bo zaraz zaczeło pukac a sprawny kosz miałem z poprzedniego silnika i niewiem na ile jest powazna te pukanie bo niechce ładowac kasy niepotrzebnie jezeli naprawie to to ace odrazu jedzie do mechanika na regulacje.

 

No tak tego nie sprawdzałem jutro go rozbiore i zerkne jak on tam na te zeby wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zacznijmy od poczatku.

Nie napisałeś wszystkich danych motocykla, teraz okazuje się, ze ten silnik wymieniłeś niedawno a zatem go kupiłeś. Ile jeszcze masz niespodzianek na połowę tematu gdy wszyscy się będą wymóżdzać ?

Napisz wszystko a będzie szybciej i łatwiej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sorry jestem nowy i dopiero pierwszy raz pisze Ace jest z 2000r silnik wymieniłem miesiąc temu kupiłem cały uszkodzony motocykl z silnikiem podobno z 2002r jest to wersja 4vd ja wcześniej miałem 4sv miał mięć przebieg 26tyś ale bzdura bo był już rozpoławiany widać sylikon na łończeniu bloku.Po założeniu chocił cicho i ładnie i po przejechaniu ok 50km.A i jeszcze w porównaniu ze starym silnikiem biegi 1,2 wchodzą gorzej sprzęgło jest nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japończyki są na mase uszczelniającą (czarna-czarna)składane, tam nie ma uszczelki, dopiero na bocznych pokrywach są typowe wycinanki albo oringi

chyba że jest tam trochę czerwonego, szarego, grafitowego lub innego koloru to daje do zastanowienia

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Yamahe FZR 1000 1995r miałem również takie same objawy. Silnik w tym motocyklu jest taki sam jak w Thunderace. Moim zdaniem jest to wielorzędowy łańcuszek który przenosi moment obrotowy z wału. Zrobiłem w tym moto zawory, kosz, świece, synchronizacje gaznikow , uszczelki kolektorow oraz rozrzad i nic nie pomagalo. Pomogła dopiero wymiana łańcuszka wraz ze ślizgami po których się przemieszcza, Niestety aby to zrobić musisz rozebrac silnik. Dużo tych motocykli cierpi na taką przypadlość ponieważ nikt tych łańcuszków nie wymienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie te łancuchy przeniesienia napedu tak podejrzewałem dzieki za odpowiedz zaoszczedziłes mi duzo czasu na poszukiwaniu przyczyny.tak zeby wymienic trzeba rozebrac silnik w drobny mak akurat to nie problem bo robiłem juz dwujke w tandercat tam tez trzeba rozebrac silnik na czesci pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...