Skocz do zawartości

Ładowanie - elektryka - jawa ts350


Zyclon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

problem wygląda następująco brak ładowania tzn nie gaśnie kontrolka nadesce rozdzielczej

 

przeprowadziłem (według podręcznika Janusza Kruszewskiego) kontrole układu ładowanie, kontrole uzwojenia stojana oraz kontrole uzwojeń wirnika alternatora. Wszystkie badania nie wykazały uszkodzeń... tzn tak mneimam bo wyniki uzyskane są zgodne z danymi literaturowymi.

 

Nie sprawdzałem układu prostowniczego bo autor dość enigmatycznie pisze o właczaniu miernika do ukłądu (tzn dla mnei to neizrozumiałe) i w tym miejscu piersze z moich pytań:

 

- czy ktoś może mi wyjaśnić w miare prosto co i jak podpiać żeby sprawdzićprostownik

 

oraz

 

- czy jeżeli prostownik jest dobry to czy z cała pewnościąuszkodzony jest regler

 

albo

 

- jeśli regler i prostownik są ok to co jeszcze można sprawdzić żeby odnaleźć przyczyny awarii.

 

z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybsza metoda sprawdzenia ukladu ladowania jest wyciagniecie zielonego kabelka z reglera i podlaczenie go do + instalacji. Spowoduje to wzbudzenie wirnika na fulla co w rezultacie moze dac nawet do 20V, dlatego wykonujemy to szybko i na chwilke i na malych obrotach, podlaczajac woltomierz do zaciskow aku. Jezeli pojawi sie ladowanie, to wiemy, ze trafiony jest regler, a reszta ukladu jest sprawna. Jezeli mimo tego zabiegu kontrolka ladowania nie gasnie, a ladowanie jest, to trafiony jest przekaznik kontrolki ladowania, lub zle podlaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...