Skocz do zawartości

RAV 4


Nico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja matula tez jezdzi krótka RAV4, benzyna 1,8 z 2006 roku. Auto niezniszczalne, tylko przeglądy, opony i paliwo. Nigdy nic sie nie popsuło, nawet żarówka sie nie przepaliła. W europejskich rankingach niezawodności jest zawsze w TOP3. Zwracałbym uwagę po prostu na ogólny stan techniczny i szukałbym zadbanego egzemplarza bo tam nie ma słabych punktów. 3-drzwiowy nie jest łatwo znaleźć. Sam dla matki szukałem takie auto, długo to trwało i cała Polskę zjeździłem bo jest ich mało. 5-drzwiowy znacznie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy toto ma ocynkowane ?

Zawieszenie daje rade ?

Codziennie jezdze do roboty tam i spowrotem 50km ,tylko trasa przez wioski bardzo kiepskimi drogami, wiec cos na wielowahaczach a'la audi/vw bym szybko wykonczyl.

Poza tym suv jest wygodniejszy od osobowki.

Edytowane przez Nico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to spoko, bo unikać trzeba 2,2.

Ale chyba tylko w wersji D-CAT

 

Jedna mama jezdzi ravka, druga tez....

Wychodzi na to ,ze to auto dla starszych dystyngowanych pań :)

 

Podobno silniki dobre ,ale maja wtryski Denso, ktorych nie da sie regenerowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzil tym ktos ?

W suvach nie mam w ogole rozeznania, znalazlem taka z silnikiem 2.0 D4D, z 2005 r.

Podobno srodek slabo wyciszony, jakis szczegolnych mankamentow nie znalazlem.

Na co zwracac uwage przy ewentualnym kupnie?

 

 

Na dwumas, 1 bieg i ruszaj powoli z uchylonymi dzwiami, pierwsze obiawy jego zuzycia, to delikatne swiergotanie :) przy ruszaniu. Moze wystepowac korozja na wewnetrznej stronie drzwi, dokladnie sprawdz mastyke (jest to polaczenie platu i szkieletu drzwi) czesto sie odkleja, stoi tam woda i po jakims czasie zjawia sie korozja.

Poprzednie modele rav4 2.0 D4D sa glosne (powyzej 130 naprawde mocno dokucza) z silnikiem benzynowym sa cichsze. Mozna jej podniesc moc, do okolo 140 KM bez uszczrbku na jej zdrowiu, w oryginale jest mulowata.

Ogolnie polecam ten samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zamiar kupić coś 4x4?

Mam zamiar kupic ravke.

 

Teraz tak uwazniej sie przyjrzalem i widze ze z tylu sa tylko 2 miejsca :sad:

Ale lipa.

 

Na dwumas, 1 bieg i ruszaj powoli z uchylonymi dzwiami, pierwsze obiawy jego zuzycia, to delikatne swiergotanie :) przy ruszaniu. Moze wystepowac korozja na wewnetrznej stronie drzwi, dokladnie sprawdz mastyke (jest to polaczenie platu i szkieletu drzwi) czesto sie odkleja, stoi tam woda i po jakims czasie zjawia sie korozja.

Poprzednie modele rav4 2.0 D4D sa glosne (powyzej 130 naprawde mocno dokucza) z silnikiem benzynowym sa cichsze. Mozna jej podniesc moc, do okolo 140 KM bez uszczrbku na jej zdrowiu, w oryginale jest mulowata.

Ogolnie polecam ten samochod.

Dzieki Robert za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...