Skocz do zawartości

Aprilia RS 125 GS 1998 problem


zelus11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, kilka dni temu kupiłem rs 125 GS 98rok i mam z nią pewien problem mianowicie nie chce trzymać niskich obrotów.Postoi chwile na 1,5k (kilka sekund) i wskazówka zaczyna opadać, bez dodania gazu się dlawi. Co jest jeszcze bardziej zaskakujące nie chce potem palić, nieraz krecilem dopóki nie wyczerpalem akumulatora. Gdy ją jednak zgasze samemu , pali bez problemu.
Drugi problem to gdy chce dodać gwałtownie gazu na mniejszych obrotach, najzwyczajniej się dlawi (słychać buuuu) i gdy puszcze szybko manetke udaje się go uratować (nie zgaśnie)

Jestem początkującym dlatego pytam, z początku myślałem ze to gaźnik jednak próbowałem regulować obroty i nie wyszło.
Jeśli ktoś wie co jest grane prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam

 

*Dodam że świeca wydaje się być dobra, kawa z mlekiem, elektroda cała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam problem, mianowicie dziś zaczęło mi ciągnąć sprzęgło na biegu. Regulacja przy manetce nic nie dała więc zdjąłem zaślepkę przy deklu aby tam wyregulować sprzęgło. Zacząłem dokręcać i odkręcać śrubę (Czując opór odkręcałem o pewną część obrotu ) , za każdym razem dokręcałem kontrę . Kilka razy tak robiłem (bo raz sprzęgło mi za wcześnie brało drugi raz ciągło albo ślizgało). Za którymś razem kręcę i kręcę i nie czuje oporu. Mogę teraz kręcić nią cały czas do okola i czuje tylko lekki opór po czym przeskok i znów lekko idzie ta śruba. Na dodatek linka dziwnie sie zachowuje, nie odbija i ciezko chodzi. Wiece może co jest grane? Pewnie trzeba będzie zaglądnąć do środka ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w końcu weź ten motocykl do mechanika, który się zna na rzeczy, zanim coś zepsujesz tak, że sobie zrobisz krzywdę..? tak, wiem, to kosztuje - jak wszystkie zabawki; a motocykle zwłaszcza

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rotaxie123 pod pokrywą sprzęgła jest taka Y-kowata część do której podpina się linkę. W niej jest gwint i ta śruba którą kręciłeś. Prawdopodobnie urwałeś gwint. Tak jak mówi Jeszua. Lepiej oddaj do mechanika lub załatw obeznanego kumpla do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...