Skocz do zawartości

Problem z Kawasaki KX 125


nasty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem ze swoim Kx 125. Niestety nieszczęśliwie wpadłem nim do wody. Przepłukałem silnik benzyną usuwając resztki wody. Wymieniłem olej, wylałem wodę z gaźnika,

Założyłem drugi suchy filtr - odpalił od razu. Jednak po odkręceniu manetki słychać było jedynie "buuuuuu" i motor gasł. Na biegu w ogóle nie chciał jechać bo go zduszało i gasł.

Jednak przy otwarciu ssania podczas jazdy moto ruszyło i zaczęło jeździć. Bez ssania także. Czasem przy nagłym odkręceniu manetki silnik przygasał, czasem normalnie się wkręcał.

Stwierdziłem, że gaźnik gdzieś przypchany i brakuje paliwa. Gaźnik wyczyściłem i znowu jeździł w kratkę, czasem się wkręcał, czasem nie. Podnosiłem iglice, jest trochę lepiej, ale czasem

i tak go zdusza. Wymieniłem swiece i dalej to samo. Czasem jeździ poprawnie, a czasem po odkręceniu gazu zaczyna gasnąć jakby było za dużo powietrza w mieszance. Kilka prób wkręcenia na obroty i w końcu się wkręci i jeździ już normalnie... Do czasu.

Ostatnio trochę nim pojeździłem i cały czas było okej, później stał u kolegi i jak wracałem nim do domu zaraz to po wyjechaniu musiałem minimalnie otwierać przepustnice inaczej motor zaczynał stawać.

Poruszałem ssaniem góra-dól i nie wiem czy akurat to pomogło, ale parę sekund później zaczął jechać normalnie i wkręcał się już prawidłowo. Na jałowym jak i pod obciążeniem. Podczas

odkręcania idzie równo od początku do końca. Zauważyłem jeszcze, że chyba najczęściej ta sytuacja następuje po zgaszeniu. Tzn jeździ normalnie, zgaszę go i po

ponownym kopnięciu przez chwile ma kaprysy. Poza tym, jak juz zacznie pracować to moc generuje prawidłową i jeździ jak powinien. Łapanie lewego powietrza raczej wykluczam, bo myśle, że byłby problem cały czas, a nie tylko momentami. Przed chwila z ciekawosci go odpalilem i się wkręca jak zły.

Co to może być? Co mu może dolegać?

Edytowane przez nasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...